نام روضه خوانها در دفتر حضرت فاطمه زهرا علیهااسلام
توسط : fgf
عالم فرزانه حامى مكتب اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام حجه الاسلام و المسلمین آقاى حاج سید مرتضى مجتهدى سیستانى نقل كردند:
عموى بزرگوارم ثقه المحدثین مرحوم آقاى حاج سید ابراهیم مجتهدى سیستانى اعلى الله مقامه از ذاكرین قدیمى و اهل منبر و همچننى سر كشیك آستان قدس رضوى حضرت على بن موسى الرضا علیه السلام بود آن مرحوم در یك رویاى مهم كه باید درس عبرتى براى همه ذاكرین و خدمتگزاران دربار حضرت سیدالشهداء علیه السلام باشد به محضر حضرت صدیقه كبرى فاطمه زهرا علیهاالسلام مشرف شدند و دفترى را در خدمت آن بزگوار گشوده مى بیند از آن حضرت سوال مى كنند:
این دفتر چیست ؟
حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام در پاسخ ایشان مى فرمایند:
نام روضه خوان هاى فرزندم حسین در این دفتر ثبت شده است.
ایشان نگاه مى كنند، مى بیند نام عده اى از مرثیه خوانان در آن دفتر ثبت شده و همچنین مقدار پولی كه در مجالس دو ماه محرم و صفر آن سال به جهت خواندن روضه به آنان داده مى شود دقیقا در آن دفتر آمده است .
آن مرحوم نام خودشان را نیز در آن دفتر مى بیند و متوجه مى شوند كه در مقابل نام ایشان نوشته شده : سى تومان !
از خواب بیدار شده و از رویایى كه دیده بودند سخت متعجب مى شوند، زیرا سى تومان گرچه در آن زمان براى یك مجلس مبلغ زیادى بوده ولى براى دو ماه و براى مجالس زیاد غیر قابل باور بوده است .
اتفاقا در آن سال چند روز به ماه محرم مانده بود كه ایشان بیمار شده و قدرت خارج شدن از منزل را از دست مى دهند و بیمارى ایشان هم چنان ادامه مى یابد تا ماه محرم و صفر تمام مى شود در مدت دو ماه فقط یك روز حال ایشان سبك شده و در یكى از مجالس خود شركت مى كنند و بعد از مجلس صاحبخانه پاكتى را به ایشان مى دهد كه در آن سى تومان پول بوده است.
پس از آن صادق بودن رویاى ایشان واضح مى شود و روشن مى شود كه چقدر حضرت فاطمه زهرا علیهاالسلام به مجالس روضه و همچنین به مرثیه خوانان عنایت دارند! و چگونه همه آنها با نظم و برنامه در كنترل آن حضرت است
شنبه 29/10/1386 - 9:55
پسندیدم 0
UserName