حضور «حس پنهان» برای بار دوم در جشنواره فجر
توسط : aliyoungi

حس پنهان دومین تجربه كارگردانی مصطفی رزاق كریمی است. این فیلم برای دومین بار در جشنواره شركت می كند. حس پنهان در سال 2007 فیلم های آسیایی ژاپن (NHK) شركت كرده است.

مصطفی رزاق كریمی در گفتگو با خبرنگار سایت سینمایی سوره اظهار داشت: این فیلم با محوریت خانواده ساخته شده است و موضوع و مسائل خانواده برای من همیشه مهم بوده است. «حس پنهان» قصه ساده و شفافی از زمانه است و مهمترین ویژگی آن این است كه بین سنت و مدرنیته قرار گرفته است. این فیلم شخصیت منفی ندارد و همه خوبند فقط دغدغه هایشان بین آنها فاصله می اندازد. حس پنهان فیلمی است كه با چشم سرو كار دارد و با احساس و چشم درونی آدمها درگیر می شود.
رزاق كریمی در ادامه گفت: این فیلم در سال 2007 میلادی از طرف (NHK) جشنواره فیلم های آسیایی ژاپن انتخاب شد و از مجموع فیلم های آسیایی برگزیده شد. این جشنواره رقابتی نبوده ولی این فیلم به عنوان فیلم اول ژاپن انتخاب شد.
رزاق كریمی در مورد پیش‌بینی حضور فیلمش در جشنواره گفت: جشنواره باید در جهت ارتقاء كیفی صنعت سینما نقش خوبی داشته باشد. برای من از جایزه مهمتر ارتباطی است كه فیلم با مخاطب برقرار می كند.
مصطفی رزاق كریمی كه سابقه ساخت فیلم كوتاه و مستند دارد، مستند «یاد و یادگار» را سال 79 نوشته و با همكاری فرهاد ورهرام كارگردانی كرده است. مرتضی رزاق كریمی برادر وی و تهیه كننده فیلم، «چه كسی امیر را كشت؟» را تهیه كرده و مجری طرح «این زن حرف نمی زند» بوده است.
در این فیلم، محمدرضا فروتن، مهتاب كرامتی، آتیلا پسیانی، شهره سلطانی، حامد بهداد، نیوشا ضیغمی و شیوا بلوریان نقش آفرینی می كنند.
دیگر عوامل این فیلم عبارتند از: نویسنده و كارگردان: مصطفی رزاق كریمی، مشاور كارگردان: ابراهیم حاتمی كیا، مدیر فیلمبرداری: فرشاد محمدی، تدوین: عباس گنجوی، طراح صحنه ولباس: فرهاد ویلكچی، چهره پرداز: محمدرضا قومی، آهنگساز: محمدرضا علیقلی، طراح جلوه های ویژه: اصغر پورهاجریان، مدیر تولید: فاطمه ابوالقاسمی، تهیه كننده: مرتضی رزاق كریمی‌ (دگافیلم) با حمایت مركز گسترش سینمای مستند و تجربی.

جمعه 28/10/1386 - 23:47
پسندیدم 0
UserName