آموزش نصب فونت جدید در ویندوز XP
توسط : mohamadreza659

آموزش نصب فونت جدید در ویندوز XP

دوستان عزیز، خیلی از شما از سایتی مثلاً فونت نستعلیق را دانلود می کنید. اما بعد از اتمام دانلود، نمی توانید آن را نصب و در Word و برنامه های دیگر از آن استفاده کنید.

فونت ها معمولاً با فرمت ttf هستند. فرض کنید شما فونتی را دانلود و آن را در دسکتاپ ذخیره نموده اید. در صورتی که کنترل پنل شما، کلاسیک است، مراحل زیر را طی کنید:

1 Start> Control Panel> Appearance and Themes

2. در پنجره ای که باز شد، در سمت چپ پنجره، در قسمت  Fonts ،See Also را انتخاب کنید.

3. پنجره ای باز می شود که در آن تمام فونت های نصب شده، قابل مشاهده و حذف می باشند. برای نصب فونت جدید، بر روی File رفته و روی آن کلیک کنید، سپس Install New Font را برگزینید.

4. پنجره ای با نام Add Fonts باز می شود. شما باید در قسمت Drives، درایوی را که فونت را در آن ذخیره کردید، انتخاب کنید. چون شما فونت را برای راحتی کار در دسکتاپ ذخیره موده اید، بنابر این باید درایوی را برگزینید که ویندوز شما در آن نصب است. معمولاً درایوهای D  یا C.

5. در قسمت Folders، فولدرهای درایو منتخب دیده می شوند. چون شما فونت را در دسکتاپ ذخیره کرده اید، پس باید روی Documents and Settings دو بار کلیک کرده و آن را گسترش دهید. در آنجا فولدری با نام ویندوز شما وجود دارد که باید آن را انتخاب کنید. , و در نهایت Desktop را گزین کنید.

6. فونت های موجود در دسکتاپ در قسمت List of fonts وجود دارند. Select All  را زده و با کلیک کردن بر روی OK پنجره را ببندید. چند دقیقه صبر کنید. معمولاً یک دقیقه بیشتر طول نمی کشد. شاید هم کمتر.

حالا می توانید آن فونت را در تایپ های خود بکار برید. من پیشنهاد می کنم، هر چیزی را که دانلود می کنید، نخست در دسکتاپ ذخیره کنید و بعد به هر جایی که می خواهید انتقال دهید.

توجه: اگر کنترل پنل شما به حال معمولی بود، یعنی تمام آیکون ها در آن مشخص اند، می توانید فولدر Fonts را در آن مشاهده کنید. البته به نظر من، شکل کلاسیک کنترل پنل، زیبایی خاص خود را دارد.

توجه: در ضمن، پس از نصب فونت مورد نظر، می توانید آن را از دسکتاپ حذف کنید.

با تشکر از اینکه به این پست توجه کرده اید. اگر مشکلی در این مورد دارید، در بخش نظرات مطرح کنید، تا به آن پاسخ داده شود.

پنج شنبه 27/10/1386 - 19:49
پسندیدم 2
UserName