مدیریت نوین در قرن 21
توسط : erkmid

بسمه تعالی

مدیریت نوین در قرن 21

ساعت از نه گذشته، دیگر تقریباً همه شركت كنندگان سر جاهایشان مستقر شده‎اند، مجری روی صحنه آمده و سمینار «مدیریت نوین در قرن 21» با سخنرانی برایان تریسی (Brian Tracy)، مشاور برجسته در زمینه مدیریت، اقتصاد و خود ارتقائی در روزهای 2 تا 4 خردادماه سال جاری در دو نوبت صبح و عصر در مجموعه اریكه ایرانیان كار خود را آغاز كرد. برگزاری این سمینار توسط شركتی با نام تدبیراندیشان فرازین انجام پذیرفت.فعالیتهای این شركت كه حدود یك سال از تاسیس آن می‎گذرد در زمینه مدیریت بوده و در قالب مشاوره و خدمات مدیریتی و همچنین برگزاری سمینارها و كنفرانسها با رویكرد مدیریتی ارائه می‎شود. مسئولان برگزار كننده، علت دعوت از آقای تریسی را ساده ولی در عین حال كاربردی بودن آموزشها و سخنرانی‎های وی برشمردند. آنها معتقدند كه ما ایرانیها در زمینه دانش مدیریت هیچ كمبودی نداریم و خلاء در به فعلیت رساندن و كاربردی ساختن این دانش است، با توجه به همین دیدگاه هدف اصلی از برگزاری این سمینار سه روزه ایجاد یك پل ارتباطی بین دانش مدیریت و مدیریت كاربردی است. ضمناً در پایان دوره علاوه بر یک گواهینامه‎ پایان دوره با امضای سخنران، گواهینامه دیگری نیز از طرف دانشكده اقتصاد دانشگاه تهران برای تمامی شرکت کنندگان صادر شد.
در مجموع در حدود 1200 نفر در این سمینار شركت كردند كه جوانترین شركت كننده 20 سال و مسن‎ترین هم 68 سال داشت. طیف وسیعی از شركت كنندگان را جوانان تشكیل داده و تعداد زیادی از آنها نماینده سازمانها، نهادها و موسسات دولتی و غیر دولتی بودند. از جمله نكات مهمی كه از نظرخواهی‎ها به دست آمده است اختلاف نظر شركت كنندگان درباره سطح مطالب ارائه شده توسط سخنران بود. در حالی كه عده‎ای معتقد بودند مطالب كاملاً تخصصی است، عده‎ای دیگر اذعان می‎داشتند كه سمینار ارائه شده از بیانی روان و سطحی عمومی –قابل فهم برای همگان برخوردار بوده است.
معرفی سخنران
آقای برایان تریسی به مدت 20 سال است که در حال برگزاری سمینار و دادن مشاوره به سازمانها و شرکتها در زمینه های مختلف در دنیاست. وی پُرشنونده‎ترین مربی در آموزش شیوه‎های مدیریت مؤثر، فُروش، بازاریابی، سرمایه گذاری، رشد و توسعه‎ سازمانی، موفقیت شخصی و تجاری، راهبرد‌های تجاری و شرکت‎داری، هدفگذاری، مدیریت زمان و خلاقیت است.
این استاد آمریكایی كانادایی الاصل تا به حال بیش از ?000 سمینار برگزار کرده و با بیش از 1000 سازمان و شرکت در ? قاره‎ دنیا و 80 کشور، کار کرده است. کار شرکت Brian Tracy International در San Diego کالیفرنیا، تأمین کننده‎ منابع انسانی است که در سراسر ایالات متحده و 31 کشور دنیا همکاری می‎کند. از کارهای ایشان می توان از مشاوره‎ وی به مدیرانِ IBM اشاره کرد که از جمله آنها می‎توان آرتور اندرسن (Arthur Andersen) و داگلاس مك دانل (Douglas McDonnell) را نام برد. وی به شرکتهای بزرگ و مشهوری نظیرIBM، hp، Ford، Federal Express و ... مشاوره می‎دهد.
آقای تریسی مدیر عامل شرکتی با سرمایه‌ای بالغ بر ???میلیون دُلار و درآمد سالانه‎ ?? میلیون دلار است. وی به چهار زبان زنده دنیا صحبت می كند و مطالعاتش در زمینه های مدیریت، روان شناسی، اقتصاد و تاریخ است. همچنین وی به مدت 2? سال است که در زمینه های رُشد تجاری و شخصی تحقیق می‎کند. وی كتابهای زیادی در زمینه‎های تجاری و موفقیت فردی تالیف كرده و از جمله مولفانی است كه آثارش بارها در ردیف پرفروشترین كتابها قرار گرفته است. شایان ذكر است كه اغلب آثار او در ایران هم ترجمه شده و در اختیار علاقه مندان قرارگرفته است.
از اهداف کلی آموزشی سمینار می‎توان به موارد زیر اشاره كرد:
_ بررسی فرایند های نوین مدیریت در جهان
_ معرفی آخرین دستاورد های نظری و عملی در حوزه مدیریت
_ آشنایی با اصول نوین حوزه مدیریت با رویکردی کاربردی
_ بروز رسانی ساختار ها و زیر ساختار های مدیریتی
_ رشد و ارتقای سطح کیفی و کمی مدیریت
_ اطلاع رسانی و بروز رسانی دانش مدیران، مشاوران، کارآفرینان، استادان و دانشجویان
همچنین مهمترین عناوین ارائه شده در دوره عبارت بودند از:
_ مدیریت سازمانی (Organization Management)
_ مدیریت منابع انسانی (Human Resource Management)
_ مدیریت فروش (Marketing Management)
_ بهره وری (Productivity)
_ اهداف شخصی و سازمانی (Organization & Personal Goals)
_ جذب مشتریان وفادار (Attracting Loyal Customers)
_ مدیریت زمان و ... (Time Management and …)
در ادامه نگاهی هر چند اجمالی به مباحث مطرح شده در روز اول سمینار خواهیم داشت.
1 – عصر تفکر
تغییر مهمترین عامل موثر در زندگی هر یک از ماست. اطلاعات، فناوری و رقابت عواملی هستند که سبب بروز تغییرات می‎شوند. کسی موفق است که بتواند سرعت خود را با نرخ تغییرات هماهنگ کند. قانون «علت و معلول» قانون کلیدی و طلایی در تعیین سرنوشت بشر است. بر اساس این قانون تفکر علت و عمل معلول آنست. پس هر پدیده علتی دارد و بنابراین موفقیت به هیچوجه تصادفی نخواهد بود. از اینرو کلیدهای موفقیت با تمرین و تکرار قابل یادگیری است. «تو همانی که می‎اندیشی_‎» یک سوال مهم آنست که: افراد موفق چگونه می‎اندیشند؟ در جواب باید گفت تفکرات و صحبتهای افراد موفق همیشه پیرامون آن چیزهایی است که می‎خواهند و اینکه چگونه به آنها برسند. بر خلاف این گروه آدمهای شکست خورده اینگونه می‎اندیشند که چه نمی‎خواهند و چه کسی مقصر است؟
خوشبینی مهمترین صفتی است که با خود موفقیت و شادی به همراه دارد. خوشبینی کیفیتی اکتسابی است پس می‎توان با تمرین و تکرار آن را آموخت. افراد خوشبین همواره این گونه می‎اندیشند که چه می‎خواهند و چگونه باید به خواسته‎های خود برسند. آنها در هر شرایط و موقعیتی تنها نکات مثبت و خوب را می‎بینند. برای افراد خوشبین شادی یک عادت است. با شادی و خوشبینی می‎توان مکانیسم خودکار شکست که در ذهن فعال است را از کار انداخت. بزرگترین دشمن شادی، احساسات منفی است. این احساسات اغلب ناشی از آن است که به دنبال مقصر هستیم. پس بیایید برای شاد بودن مسئولیت همه اعمال خود را به عهده بگیریم. یک فرد خوشبین در ورای هر مشکل و دردسری به دنبال نکات مثبت و درسهای ارزشمند و آموزنده است. پس وقتی با مشکلی مواجه می‎شوی از خود بپرس: چه درس و فرصتی در این مشکل نهفته است؟ این رویه در زندگی و یافتن پاسخ این سوالات زندگی شما را در جهت مثبت دگرگون می‎کند.
افراد خوشبین دیدگاهی مثبت و سازنده به خود و زندگیشان دارند. این افراد همواره در انتظار موفقیت هستند، خواهان آنند که موقعیتهای بیشتری را بیازمایند و جایگاه واقعی خود را بیابند، آنها شکیبا و با پشتکار بوده و تابع قانون احتمالات هستند. هنگامی که شما بیاموزید همواره مثل آدمهای موفق بیندیشید و صحبت کنید، کم کم به همان نتایجی که آنها رسیده‎اند خواهید رسید. توجه به دو نکته ضروری است؛ اول اینکه هر جا و هرکه هستید ناشی از تفکرات شماست، دیگر اینکه شما می‎توانید با تغییر طرز تفکر خود زندگیتان را تغییر دهید.
در پایان این بخش سوالی به عنوان تمرین مطرح شد:
«سه هدف بزرگ و مهم زندگی خود را نوشته و در طول 24 ساعت آینده تنها راجع به آنها اندیشیده و صحبت کنید.»
2 حداکثر کارآیی
مهمترین کلمه کلیدی در مورد موفقیت شخصی کلمه شفافیت است. برای حصول موفقیت باید اهدافتان روشن و واضح بوده، و نیز چگونگی و نحوه دستیابی به هدف و موفق شدن باید برایتان شفاف و معین باشد؛ در ضمن باید فعالیتهای کلیدی خود را به وضوح تعیین کنید. افزایش وضوح و شفافیت منجر به افزایش سرعت در حرکت می‎شود. موفقیت باید در همه جوانب باشد. پس باید برای هر یك از عرصه‎های کلیدی زندگی خود یک دیدگاه و نقطه نظر داشته باشید. از جمله این موارد می‎توان به درآمد، خانواده و روابط، شرایط اقتصادی و نیز سلامت و آسایش اشاره نمود.
از موارد مهم دیگر آینده‎گرایی است. یعنی درباره اینکه به کجا خواهید رفت بگویید و بیندیشید. به قول پیتر دراکر: «بهترین روش پیش‎بینی آینده خلق آن است.» و نقطه شروع دیدگاه شماست. از موارد بسیار بسیار مهم و حیاتی تعیین دقیق هدف است. آنچه را که خواهان آنید باید به طور کامل برای شما روشن و شفاف باشد. فرمول «تنظیم هدف» یک فرمول بسیار مهم و کاربردی است. این فرمول 7 مرحله را شامل می‎شود:
1 آنچه را که واقعاً خواهان آنید به طور کامل مشخص کنید.
2 خواسته خود را روی کاغذ بنویسید.
3 یک ضرب‎الاجل تعیین کنید و برنامه‎ای زمانبندی شده تدوین نمایید.
4 یک فهرست –از هر آنچه که باید انجام دهید تهیه کنید.
5 فهرست خود را در قالب یک طرح و برنامه سازماندهی کنید.
6 سریعاً وارد عمل شده و طرح خود را به معرض اجرا بگذارید.
7 هر روز در زمینه هدف اصلی خود کاری انجام دهید.
توجه داشته باشید که برای حصول موفقیت باید از تمام مراحل این فرمول به طور کامل تبعیت شود. دلیل شکست خیلی ها عدم توجه به مرحله ششم، یعنی دست به کار شدن و اجرای برنامه است. حال تمرین زیر را به منظور تنظیم هدف انجام دهید:
1 فهرستی از اهداف خود تهیه کنید.
2 مهمترین هدف را در این فهرست پیدا کنید.
3 برنامه ای برای رسیدن به آن هدف تهیه کنید.
4 همواره به آن بیندیشید و درباره آن صحبت کنید.
هیچکس بهتر از شما و باهوشتر از شما نیست. شما با گرفتن این تصمیم که درآنچه انجام می‎دهید بهترین باشید به برترینها در زمینه کاری خود تبدیل خواهید شد. شما نمی‎توانید همه مهارتهای لازم در زمینه کاری خود را داشته باشید اما می‎توانید با پشتکار و تمرین روی مهارتهایی که فاقد آنید یا در آن دچار ضعف هستید آنها را به نقاط قوت خود تبدیل کنید. بنابراین برنامه‎ای تنظیم کنید که بر اساس آن با دستیابی به مهمترین مهارتهای کلیدی در زمینه فعالیتتان به موفقیت چشمگیر در زمینه کاری خود نائل شده و جز نفرات برتر در آن زمینه باشید. زندگی زمانی بهترین ها را به شما می‎دهد که بهترین‎ها را از آن طلب کنید.
نتیجه‎گرایی یک صفت کلیدی افراد بزرگ و موفق در هر زمینه‎ای به شمار می‎رود. برای این منظور همواره این سوالات را برای خود مطرح سازید:
ارزشمندترین کاری که می‎توانید انجام دهید چیست؟
مهمترین نتایجی که می‎توانید به آنها برسید یا باید برسید چیست؟
چه کاری را شما و تنها شما می‎توانید انجام دهید که در صورت انجام آن یک تغییر واقعی ایجاد خواهد شد؟
بهترین استفاده‎ای که در این لحظه می‎توانید از وقتتان داشته باشید چیست؟
از دیگر ویژگیهای افراد موفق حل مساله است. گذشته از آنکه هر یک از ما چه شغلی داشته باشیم همه ما یک شغل مشترک داریم و آن «حلال مسائل» است. در مواجهه با هر مشکل بلافاصله به تمام راه حلهای ممکن اندیشیده و آنها را بررسی کنید. بهترین راه را انتخاب نموده و فوراً وارد عمل شوید. هیچگاه منتظر یک ناجی افسانه‎ای باقی نمانید؛ بهترین حلال همه مشکلات، خود شمائید.
همواره درصدی از درآمد خود را ذخیره کرده و پس‎انداز داشته باشید. اگر نتوانید برای خود پس‎اندازی دست و پا کنید در مسیرتان به سوی موفقیت با مشکل مواجه خواهید شد.
دست آخر اینکه مهمترین ویژگی افراد موفق عمل‎گرایی است. همیشه نوعی عجله و اضطرار در خود حس کنید و نسبت به آنچه که انجام می‎دهید بسیار فعال برخورد نموده و تنبل و بی‎تفاوت نباشید.

پنج شنبه 27/10/1386 - 17:13
پسندیدم 0
UserName