نام "محمد" مورد پسندترین نام در بریتانیا
توسط : اوت

نام "محمد" مورد پسندترین نام در بریتانیا

 

انتظار می‌رود كه نام "محمد" مورد پسندترین نام در بین اسامی كوچك افراد در بریتانیا شود.
به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، سبب این امر میزان زیاد تولد فرزند پسر دربین مهاجران پاكستانی و بنگلادشی در بریتانیا گزارش شده است.
در سال گذشته تنها شش هزار و ‪ ۹۲۸‬نفر "جك" نام‌گذاری شدند در حالی كه تعداد نوزادانی كه نام "محمد" را به خود اختصاص دادند پنج هزار و ‪ ۹۹۱‬نفر بود.
"محمد انور"استاد مطالعات قوم شناسی در "دانشگاه وارویك" گفت: والدین مسلمان دوست دارند كه چیزی در اختیار داشته باشند كه ارتباط آنها را با دین شان نشان می‌دهد.
افزایش شمار زائران چینی
روزنامه كانادایی "ونكوور سان" در گزارشی نوشته است كه دولت چین با اعزام ‪ ۱۰‬هزار و ‪ ۷۰۰‬نفر از اتباع مسلمان خود به سفر حج موافقت كرده است.
این روزنامه روز سه‌شنبه نوشت كه این رقم در میان میلیونها مسلمان كه برای انجام مراسم سالانه حج در عربستان گردهم آمده‌اند، به مثابه‌ای قطره‌ای است.
به نوشته ونكوور سان، این موضوع بیانگر آن بوده كه ‪ ۲۰‬الی ‪ ۳۵‬میلیون مسلمان‌چین پس از سالها انزوا چگونه برای بازگشت به‌آغوش اسلام مورد استقبال قرار می‌گیرند.
ونكوور سان افزوده است: تصمیم چین در خصوص صدور مجوز برای مسلمانان خود در سفر به عربستان، بخشی از تلاش برای ایجاد روابط اقتصادی قویتر با كشورهای نفتی خاورمیانه است.
این روزنامه نوشته است: هزاران مسلمان چینی هرساله برای تحصیل به كشورهای مسلمان می‌روند و همزمان صدها مدرسه عربی زبان در مناطق مسلمان چین آغاز بكار كرده‌اند. 
چهارشنبه 26/10/1386 - 18:42
پسندیدم 0
UserName