ماجرای سفر زنده یاد مردانی به كربلا
توسط : Hesamiz
نجابت جعفری، همسر زنده یاد نصرالله مردانی گفت: وقتی به همسرم خبر دادند كه می تواند به زیارت كربلا برود، با وجود بیماری شدید و ضعف فراوان جانی تازه یافت.
وی كه دختر عمه همسرش نیز هست در گفت وگو با خبرگزاری مهر افزود: مردانی از ده سالگی شعر می سرود و برای من و برادرم می خواند و نظرمان را جویا می شد. وی گفت: همسرم همیشه نظر دیگران حتی كودكان را در مورد اشعارش می پرسید و كارها را با دقت و جدیت پیگیری می كرد. دلیل او از پرسیدن نظر دیگران این بود كه ببیند شعرش برای جوانان قابل درك است یا نه.
وی در مورد سفر كربلای مردانی گفت: زمانی كه همسرم در بیمارستان بستری بود و دكترها قطع امید كرده بودند، از اینكه به آرزوی بزرگش زیارت امام حسین علیه السلام، نرسیده بود، سخت غمگین بود و دوست نداشت پایان زندگی اش روی تخت بیمارستان باشد. در همان روزها نیز جهت انفجار در كربلا مرزها كاملاً بسته شد. تا اینكه راه به نوعی هموار شد و با علی رغم مخالفت دكترها راهی كربلا شدیم. وقتی به كربلا رسیدیم بعد از غسل و زیارت حضرت عباس به حرم امام حسین علیه السلام رفتیم كه آرامش عجیبی داشت و بعد از زیارت در بین الحرمین دعوت خدا را پذیرفت.
عبدالجبار كاكایی، به مناسبت اولین سالگرد درگذشت نصرالله مردانی در مورد شعر او گفت: مردانی یكی از نوآوران عرصه زبان در شعر معاصر ایران بود. وی با قدرت و خلاقیت خود در تركیب سازی توانست گوی سبقت از دیگر شاعران را برباید و در حوزه واژگان نیز اطلاعات زیادی داشز

 

زنده یاد نصر الله مردانی

چهارشنبه 26/10/1386 - 15:26
پسندیدم 0
UserName