امام صادق علیه السلام به یاد امام حسین علیه السلام آب مى نوشد
توسط : fgf

شیخ جعفر شوشترى رحمه الله مى نویسد: یكى از علامت هاى ایمان به یاد آوردن سید الشهداء علیه السلام پس از نوشیدن آب است و این مطلب براى همه كسى نیست بلكه ، براى حضرت صادق علیه السلام كه فرمود:
من آب سرد نیاشامیدم مگر آن كه به یادم آمد حسین علیه السلام .

در خدمت حضرت صادق علیه السلام بودم ، آب طلبید و آشامید ، همین كه آن را میل فرمود دیدم آن قدر گریه كرد تا چشمان مباركش غرق اشك شد .
ثم قال لى : یا داود! لعن قاتل الحسین ، فما من عبد شرب الماء فذكر الحسین و قاتله الا كتب الله له مائله الف حسنه ، و حط عند مائه الف سیئه ، و رفع له مائه اله درجه ، فكما، اعتق مائه الف نسمه ، و حشره الله یوم القیامه ثلج الفواد.
تشنگى حضرت بسیار بوده ولى مى خواست دشمان متوجه نشوند .
بارى این كه امام صادق مى فرماید: هر وقت من آب بیاشامم امام حسین علیه السلام به یادم مى آید به سبب تشنگى شدیدى است كه امام حسین علیه السلام در كربلا به آن مبلا شد.
تشنگى حضرت به حدى رسیده بود كه جبرئیل علیه السلام به حضرت آدم خبر داد گفت : چنان تشنه مى شود كه از تشنگى چشمش آسمان را نمى بیند.
حضرت چنان تشنه شده بود كه زبانش از تشنگى مجروح شده بود ولى به این حالت و این شدت از تشتنگى نمى خواست دشمانش بدانند كه حضرت تشنه است ولى دشمنان فهمیدند، چون نهرى از شط و فرات نزدیك حضرت بوه یا بناه به نقلى شط فرات در آن زمان نزدیك بوده به طورى كه حضرت شط را مى دیده است .
حضرت نگاهى به آن كرد فهیمدند كه حضرت تشنه است ، ظالمى گفت : یا حسین : الا تنظر الى الفرات كان بطونه الحیاة و الله لا تذوقه او تموت عطشا

سه شنبه 25/10/1386 - 11:29
پسندیدم 0
UserName