احداث یک شهر در بلندترین ساختمان دنیا!
توسط : mgoo68
یک آرشیتکت انگلیسی با اجرای پروژه "جزیره بلوری" و با هزینه 2 میلیارد پوند قصد تا دارد تا سال 2014 با ساخت بلندترین ساختمان دنیا در خط افق شهر مسکو شهر کاملی را تنها در یک ساختمان بنا کند.

نورمن فاستر آرشیتکت انگلیسی ساختمانی را طراحی کرده است که تا سال 2014 تبدیل به بلندترین ساختمان دنیا خواهد شد. این ساختمان در حقیقت یک شهر کامل است که تنها در یک ساختمان واقع می شود.

پروژه ساخت این ساختمان که با هزینه دو میلیارد پوند اجرا می شود، "جزیره بلوری" (Crystal Island) نامگذاری شده است.

این شهر ساختمانی عظیم قرار است در خط افق مرئی شهر مسکو، پایتخت روسیه روی شبه جزیره "ناگاتینو" بنا شود. ناگایتنو، یک شبه جزیره کوچک طبیعی است که روی رودخانه مسکوا در 5/7 کیلومتری کاخ کرملین واقع شده است.

براساس گزارش وال استریت ژورنال، جزیره بلوری در فضایی به مساحت 75 هزار متر مربع پذیرای ساختمانهای مسکونی، تجاری و فرهنگی خواهد بود و در داخل آن تقریبا 3 هزار اتاق هتل، 900 آپارتمان، پارکینگی به گنجایش 14 هزار خودرو، چندین موزه، تئاتر، سینما، فروشگاه و مدرسه ای با ظرفیت 500 دانش آموز ساخته می شود.

این ساختمان دو میلیارد پوندی روی پایه های فولادی و دیوارهای شیشه ای بنا می شود و دارای تعداد زیادی باغ معلق است که تقریبا بدون نیاز به محیط خارج هوای مورد نیاز این شهر ساختمانی را تامین می کنند.

دوشنبه 24/10/1386 - 18:36
پسندیدم 0
UserName