درمان سردرد های همیشگی
توسط : omid605
دانشمندان توصیه می كنند برای كنترل میگرن از زنجبیل استفاده كنید.
میگرن و زنجبیل زیرا این گیاه دارویی مفید، برای پیشگیری و كنترل میگرن در حد داروهای شیمیایی مصنوعی مدرن كه احتمالا دارای عوارض جانبی نیز هستند، موثر است.
طبق نظر دكتر كریشنا سریواستاوا از دانشگاه اودنسن دانمارك، زنجبیل كه برای سال‌های متمادی در كشورهای مختلف جهان برای درمان سردرد، تهوع و اختلالات عصبی مورد استفاده قرار می‌گرفته است تاثیری دارد كه برای كنترل ناراحتی های فوق از نظر دانش فیزیولوژی منطقی به نظر می رسد.

وی می‌گوید: زنجبیل مانند آسپرین و برخی از سایر داروهای دیگر ضدمیگرن برای كنترل عكس العمل‌های التهابی شامل هیستامین و درد كمك می‌كند.

پیشنهاد می‌شود كه با احساس اختلال دید كه معمولا اولین علامت شروع حمله میگرن است زنجبیل خورد؛ یعنی حدود 600 ـ 500 میلی گرم كه در حدود 3/1 قاشق مرباخوری است پودر زنجبیل را در آب ساده ریخته و خورد.

اما اگر بیماران مبتلا به میگرن مصرف ریشه زنجبیل تازه را در برنامه رژیم غذایی خود قرار دهند، از نظر تكرار و شدت هر حمله تخفیف قابل ملاحظه‌ای را مشاهده خواهند كرد.

سردردهای میگرنی كه 10 درصد جمعیت را تشكیل می‌دهد، در زن‌ها شایع‌تر است و بهتر است افراد مستعد، از خوردن شكلات و پنیر كهنه كه باعث شروع سردردهای میگرنی می‌شود و همچنین مصرف  كنسروها و غذاهای حاوی ادویه مخصوص غذای چینی (مونوسدیم گلوتامات) كه طعمی شبیه گوشت ایجاد می‌كند، پرهیز كنند.
دوشنبه 24/10/1386 - 12:19
پسندیدم 0
UserName