درباره كارت حافظه SD
توسط : ali_firoozi
كارت حافظه SD، كارت حافظه نیمه هادی است كه بر اساس چهار مفهوم محصول: ظرفیت حافظه بالا، سرعت انتقال اطلاعات سریع، كوچكی درحد اندازه تمبر پستی و حفاظت از محتویات ساخته شده است. كارت حافظه SD با نیازهای دستگاه های الكترونیكی دیجیتالی مطابقت دارد. به همین دلیل، این فرمت بزرگ ترین سهم را در بازار كارت حافظه نیمه هادی از آن خود كرده است. جهت اطلاع رسانی راجع به كارت حافظه SD و تبلیغات برای رشد و كاربردهای دیگر، انجمن كارت SD از سوی شركت صنعتی برق ماتسوشیتا، شركت San Disk و شركت توشیبا تشكیل گردید. انجمن كارت SD با فراهم آوردن اطلاعـات راجع به مشخصات فنی كارت حافظه SD به سازندگان یاری می رساند. كارت حافظه SD تا كنون توسط بیش از 2200 نوع از محصولات كارت حافظه SD و لوازمی كه از SD استفــاده می كنند، در 31 مجموعه از طرف تقریبا 190 مارك در سراسر جهان مورد حمایت قرار گرفته است و این موجب گشته است تا عملا استانداردی برای قابلیت اتصال با كارت حافظه باشد. 
 
 
 
تقاضای روز افزون برای كارت حافظه با ظرفیت بالا  
 
 
از زمان ظهور در سال 1999، كارت حافظه SD در انواع دستگاه های دیجیتالی شامل دوربین های عكاسی دیجیتالی (DSCS) دوربین های فیلمبرداری دیجیتالی، كامپیوترهای شخصی، PDAها وگوشی های تلفن موبایل مورد استفاده قرار گرفته اند. تا زمان حاضر، كاربرد اصلی آن ذخیره سازی تصاویر ثابت توسط دوربین های عكاسی دیجیتالی بوده است. اخیرا بازار دوربین های عكاسی دیجیتالی، پیشرفت سریعی به سوی قدرت تفكیك بالاتر داشته است، كه موجب افزایش تقاضا برای كارت های حافظه با ظرفیت بالا شده است. علاوه بر این، عملكردهای مدیریت تصاویر ویدئویی كه در فرمت های MPEG4 و MPEG2 در بخش دستگاه های دیجیتالی فشرده سازی می گردند، از محبوبیت رو به رشدی برخوردار شده است. دستگاه های دیجیتالی كه دارای قابلیت ضبط تصاویر ویدئویی بر روی كارت های SD می باشند، به منظور بررسی، وارد بازارشده اند و پاناسونیك تا كنون اقدام به فروش دستگاه های ضبط DVD و دوربین های ویدئویی MPEG2 نموده است. چنین تصاویر ویدئویی، نیاز به كارت های حافظه با ظرفیت بالا دارند، علاوه بر این، انتظار می رود كه ارسال الكترونیكی محتویات پیشرفته با ظرفیت بالا از طریق اتصال پهنای باند، در آینده از رشد سریعی برخوردار گردد. كارت SD یك گیگابایتی پاناسونیك، نه تنها چنین نیازهایی را برای ظرفیت بالا مرتفع می سازد، بلكه سرعت بالایی را جهت ضبط و باز پخش آسان تصاویر ویدئویی با كیفیت عالی فراهم می آورد.
 
 
 
مزیت های كارت حافظه SD یك گیكابایتی  
 
 
كارت حافظه SD یك گیگابایتی از ظرفیت ذخیره سازی تعداد زیادی از تصاویر ثابت و محتویات صوتی و تصویری دیجیتالی برخوردار است. فناوری منحصر بفرد بسته بندی با تراكم بالای پاناسونیك به این شركت در رسیدن به ظرفیت بالای 1 گیگابایت در كارت حافظه SD جدید خود یاری رسانید و این امكان را فراهم آورد تا برای برخی از كاربردها، نظیر پخش ویدئو، هشت تراشه حافظه فلش 1 گیگابایتی را در كنار هم نصب نمایند. در راستای افزایش ظرفیت از سطوح مگابایت به گیگابایت، برچسب كارت و سبك طرح بسته بندی بار دیگر تغییر نمود.
يکشنبه 23/10/1386 - 16:32
پسندیدم 0
UserName