آینده نوت بوکها در دستان رایانه های فوق تخت
توسط : mgoo68
رئیس هیئت مدیره شرکت اینتل - اولین تولیدکننده جهانی پردازشگرهای رایانه ای در حاشیه نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی لاس وگاس، آینده نوت بوکها و رایانه های قابل حمل را در دستان رایانه های فوق تخت دانست.

پل اوتلینی رئیس هیئت مدیره شرکت اینتل در مصاحبه ای که سایت نمایشگاه محصولات الکترونیکی مصرفی لاس وگاس منتشر کرده است، در سالهای آینده بازارهای رایانه های فوق تخت را روبه گسترش دانسته و اعلام کرده است که این شرکت درحال توسعه ریزپردازشگرهایی است که ویژه این رایانه های قابل حمل هستند و می توانند موجب بهبود اتصال به اینترنت این نوع فناوری باشند.

به اعتقاد اوتلینی، در حال حاضر فضای مناسبی برای رشد مصرف رایانه های شخصی قابل حمل وجود دارد.

همچنین در این خصوص سانجای جا، مدیر عامل شرکت Qualcomm، تولید کننده تراشه های بی سیم توضیح داد که بازار رایانه های فوق تخت در آینده ای نزدیک به سرعت رشد می یابد. این درحالی است که در حال حاضر این بازار به دلیل قیمت بالای این محصولات که به بیش از هزار دلار می رسد هنوز در مرحله رکود به سر می برد.

بنابراین گزارش، ریچارد شیم، تحلیلگر موسسه تحقیقاتی شرکتها و بازار فناوری اظهار داشت: "در حال حاضر هیچ شرکت بازاریابی نتوانسته است در این بازار به صورت موثر عمل کند و به همین علت نیاز است که این شرکتها مصرف کنندگان را با مزایا و فواید این نوع محصولات بیشتر آشنا کنند."

يکشنبه 23/10/1386 - 0:29
پسندیدم 0
UserName