خودروهای آینده ؛ هوشمند و سرگرم کننده!
توسط : mgoo68
نمایشگاه محصولات الکترونیکی مصرفی که در لاس وگاس آمریکا برگزار می شود، در چهل و یکمین دوره برگزاری خود میزبان برخی تجهیزات و ابزارهایی است که در خودروهای آینده به کار می روند و این خودروها را به وسایلی پیشرفته، هوشمند و سرگرم کننده تبدیل می کنند.

یکی از مهمترین و مفیدترین ابزارهایی که به عنوان یک وسیله جانبی حیاتی در خودروهای آینده مورد استفاده قرار می گیرد، جستجوگر ماهواره ای است.

در نمایشگاه CES 2008 لاس وگاس Xm ، یکی از دو رادیوی ماهواره ای آمریکا یک ابزار جدید را معرفی کرده است که اطلاعات موقعیتهای جغرافیایی و آخرین پیش بینیهای زمان را با هم ترکیب می کند. این محصول جدید که NavWeather نام دارد تا پایان سال جاری وارد بازار می شود.

NavWeather  از فناوری Travel Link بهره می برد. Travel Link که محصول شرکت "ریوال سیریوس" است، در حقیقت فناوری است که جستجوگر ماهواره ای را در کوتاهترین زمان ممکن با اطلاعات مورد نیاز درباره ترافیک و قیمت سوخت در نزدیکترین پمپ بنزین محل ترکیب می کند.

شرکت خودروسازی فورد اعلام کرده است که تا پایان سال 2008 خودروهای جدید خود را به Travel Link مجهز می کند.

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، از دیگر ابزارهایی که می توانند در خودروهای نسل آینده مورد استفاده قرار گیرند، می توان به Mind (دستگاه جستجوی اینترنتی همراه) محصول شرکت "کلاریون" اشاره کرد. Mind یک مینی رایانه شخصی است که امکان اتصال به تلفن همراه را از راه "بلوتوث" و اتصال به شبکه اینترنت را از طریق سیستمهای بی سیم "وای فای" و "وای مکس" فراهم می کند.

همچنین در نمایشگاه لاس وگاس، محصول جدیدی با عنوان Suv محصول Pyle، تولیدکننده ابزارهای استریو معرفی شده که یک وسیله صوتی تصویری قابل استفاده در خودرو است. این محصول امکان تماشای 12 کانال تلویزیونی را در خودرو فراهم می کند.

يکشنبه 23/10/1386 - 0:15
پسندیدم 0
UserName