فوتبال یک مدیر می خواهد / مربی خوب الان بی کار نیست
توسط : 2Esteghlal2
فوتبال یک مدیر می خواهد / مربی خوب الان بی کار نیست
بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران گفت: در فوتبال ایران نیاز به یک مدیر داریم، فردی که اگر با فوتبال آشنا نیست حداقل بهتر است مدیریت را بداند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن روشن در گفتگو با پایگاه خبری صدای آلمان با بیان این مطلب افزود: من شناختی از آقای کفاشیان ندارم. فقط می دانم در زمان حضور ایشان در فدراسیون دوومیدانی جهش خوبی در این رشته ورزشی ایجاد و جوانان ایرانی توانستند درسطح آسیا و جهان درخشش داشته باشند.

وی درادامه افزود: من همیشه اعتقاد دارم که درفوتبال نیاز به یک مدیر داریم، حال اگر از جنس فوتبال باشد بهتر و اگر نبود، حداقل مدیریتش مناسب باشد.

روشن درخصوص رقابت یک نفره علی کفاشیان درعرصه انتخابات و استعفای غیر منتظره شاهرخ شهنازی گفت: هنوز برای ما مشخص نیست که چطور روز قبل از برگزاری مجمع یکی از کاندیداها از حضور در انتخابات انصراف داده است. به هرحال باید ببینیم ایشان بر چه اساسی درانتخابات شرکت کردند و کناره گیری شان از چه روی بوده است؟!

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران درخصوص برنامه های فدراسیون فوتبال پس از انتخاب علی کفاشیان گفت: در ابتدا باید آقای کفاشیان خیلی سریع راجع به تیم ملی تصمیم گیری کنند، چون ما فرصت اندکی تا مسابقات مقدماتی جام جهانی پیش رو داریم. برنامه ‌ریزی برای سال های آینده یکی دیگر از مواردی است که فدراسیون جدید باید بدان توجه لازم را داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به لزوم تشکیل کمیته فنی فدراسیون فوتبال گفت: ما درچند سال گذشته کمیته‌های فنی متزلزلی داشتیم که نتوانستند تیم‌های ملی نوجوانان، جوانان، امید وحتی تیم ملی را هدایت کنند. همه افراد حاضر در این کمیته ها انتصابی بودند و انتصاب های آنها نیز غلط بوده به همین خاطر است که طی چندسال اخیر با وجود پتانسیل خوبی که در فوتبال ایران وجود دارد نتوانسته ایم درهیچ کدام از این رده‌ها مقامی کسب کنیم.

روشن با تاکید بر اینکه حضور آرتور جورج نمی تواند به فوتبال ملی ما کمک کند، افزود: من آرتور جورج را قبول ندارم برای اینکه اعتقاد دارم مربیان خوب در اروپا و آمریکای جنوبی تا پیش از ماه آگوست تیم های خود ار انتخاب می کنند. درحال حاضرهیچ مربی خوبی بیکار نیست که همین مسئله کار انتخاب سرمربی تیم ملی را برای مسئولان فدراسیون دشوار می کند. با این شرایط فکر می کنم مربیان ایرانی خیلی بهتر از جورج هستند.

وی درخاتمه پیرامون شرایط تیم ملی فوتبال ایران در راه مسابقات فوتبال جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی گفت: خوشبختانه ایران در یک گروه بسیار آسان حضور دارد. مسلما با هرمربی‌، چه ایرانی و چه خارجی، ازاین گروه قطعا صعود می کنیم و هیچ مشکلی نداریم. ما باید به مرحله دوم فکر کنیم و رقبای تیم ملی سخت تر می شوند، به نظر من آنجا تیم ملی ما نیاز به تقویت کادر فنی دارد.

جمعه 21/10/1386 - 19:20
پسندیدم 0
UserName