شناسایی فایلهای هک
توسط : abolfazl20000

چگونه فایل های هك را شناسایی كنیم؟ سوالی که بسیاری از کاربران روزانه از خودشان میپرسند. در دنیای ناامن اینترنت ، این سوال یکی از مهم ترین ارکان امنیتی سیستمهای کامپیوتری میباشد. به عنوان مثال در هنگام چت کردن چگونه پی ببریم فایلی که برای ما ارسال شده یک فایل هک است یا خیر؟ در این ترفند قصد داریم روش های شناسایی این فایلهای خطرناک را به شما معرفی کنیم.

وقتی شخصی فایلی را برای شما از طریق یاهو مسنجر ارسال می كند در پیغامی كه برای شما مبنی بر تایید آن می آید نام شخص فرستنده نام فایل حجم آن و همچنین فرمت و از این قبیل اطلاعات در آن قید شده است . شما باید توجه داشته باشید كه آیا فایلی كه برای شما ارسال شده از لحاظ نوع و فرمت همان فایلی است كه قرار بوده ارسال شود یا خیر ؟

در حقیقت مثلا اگر عكسی می خواهید دریافت كنید اید فایل مربوطه پسوند JPG و یا یكی از پسوندهای فایلهای گرافیكی را داشته باشد.
نه اینكه فایلی با پسوند اجرایی Exe و یا Bat برای شما ارسال شود و فرستنده هم مدعی باشد كه این یك فایل تصویری است.
در واقع فایلهای هك كه با
نرم افزارهای تروجان ساز ساخته می شوند ، در قسمت پسوند دارای پسوندهایی مثل SCR یا ExE و … و یا مثل mypic. jpg.scr می باشند كه نشان دهنده آن است كه فایل فرستاده شده یكی از انواع فایل های ساخته شده توسط نرم افزارهای مخرب است كه برای بدست اوردن پسورد شما می باشد.
بنابراین همواره نوع پسوند فایلهای دریافتی را زیر نظر داشته باشید و بدانید كه از این طریق و قبل از هر چیز (حتی قبل از استفاده از نرم افزارهای
ضد هك و ضد ویروس) می توانید تا حد زیادی از كیفیت نوع و چگونگی عملكرد و ماهیت یك فایل اطلاع حاصل كنید.
فرضأ مطمئن باشید كه یك فایل ویروسی نباشد میتواند پس از اجرا بلا های ناخواسته برسر سیستم شما بیاورد.

پنج شنبه 20/10/1386 - 15:46
پسندیدم 0
UserName