چند تذكر در مورد زیارت عاشورا:
توسط : omid605
1- اگر قرائت صدبار لعن و سلام در هنگام زیارت عاشورا باعث عسر و حرج و یا سبب نخواندن زیارت عاشورا شود اگر چنانچه بعد از هر بخش از لعن ها و سلام ها بگوید: «تسعا و تسعین مره» ان شاءالله ثواب زیارت كامل را خواهد داشت.
2- در مفاتیح الجنان چند جمله در حاشیه زیارت عاشورا آمده یعنی «و بالبرائه ممن قاتلك و نصب لك الحرب و بالبرائه ممن اسس اساس الظلم و الجور علیكم و ابرء الی الله و الی رسوله»
چون در خیلی از كتب ادعیه معتبره این جملات جزء زیارت عاشورا آمده لذا خواندن این جملات الزامی است.
3- یكی از ویژگی های زیارت عاشورا : علاوه بر ثواب عظیم اخروی كه ذكر شد- باعث برآورده شدن حاجت های لاعلاج است، شاهدش هم داستان هایی است كه در كتاب ها آمده است. بدین سبب سفارش می شود هركس برای هر حاجتی كه متوسل به این زیارت شریف می شود، 40 روز مرتب آن را قرائت نماید و افضل اوقات آن نیز بعد از نماز صبح و قبل از طلوع آفتاب است.
4- بعد از خواندن زیارت عاشورا حتما دو ركعت نماز زیارت امام حسین(ع) را بخواند كه همانند نماز صبح می باشد.
5- بعد از زیارت عاشورا و دو ركعت نماز، دعای علقمه حضرمی را نیز بخواند كه در مفاتیح الجنان با نام «دعای بعد از زیارت عاشورا» آمده است.
6- اگر كسی بتواند زیارت عاشورا را روزی دو بار بخواند خیلی خوب است، یعنی یكبار اول شب و یا آخر روز و یك بار هم اول صبح و قبل از طلوع آفتاب، زیرا از عارف بزرگ و جمال العارفین حضرت آیت الله سید علی قاضی تبریزی منقول است كه بعد از ارتحالشان كسی ایشان را در عالم رویا دید و سوال كرد: چه عملی در آنجا از همه مهمتر است؟ می فرماید: زیارت عاشورا، بعد می گوید: من پشیمانم كه چرا روزی یك بار زیارت عاشورا را قرائت كردم و دوبار نخواندم.»
پنج شنبه 20/10/1386 - 15:32
پسندیدم 0
UserName