آمار ستاد ملی مبارزه با دوپینگ را قبول نداریم
توسط : 2Esteghlal2
رئیس کمیته ضد دوپینگ فدراسیون فوتبال گفت: تمام پرونده های مربوط به دوپینگ بازیکنان فوتبال بررسی و نتایج مربوط به آنها به طور رسمی اعلام شده است بنابراین هیچ گونه ادعایی را در رابطه با مخفی کاری در این زمینه نمی پذیریم.

دکتر محمد رضا شریف با تکذیب مثبت اعلام شدن نتیجه نمونه گیری های به عمل آمده از 8 بازیکن فوتبال (این خبر در بخش خبری 20:30 چهارشنبه شب اعلام شد) به خبرنگار مهر گفت: تاکنون تمام نتایج مثبت و منفی آزمایش های به عمل آمده از بازیکنان شاغل در رقابت های باشگاهی فوتبال کشور بدون هیچ گونه جانبداری از سوی شورای صدور رای فدراسیون فوتبال اعلام شده و حتی جرایم مالی وغیر مالی مربوط به آن نیز مشخص شده است.
وی با تاکید بر اینکه تمام آزمایش های دوپینگ بازیکنان فوتبال جهت بررسی و مشخص شدن نتیجه به آزمایشگاه سوئیس ارسال می شود، اظهارداشت: فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) پیش از فدراسیون فوتبال ایران از نتایج نهایی این آزمایش ها مطلع می شود. بنابراین ما تحت هیچ شرایطی حتی اگر به ضرر فوتبال ملی کشورمان باشد نمی توانیم در مورد اعلام نتایج و معرفی افراد متخلف پنهان کاری کنیم زیرا مسئولان فیفا به شدت پیگیر پرونده فوتبالیست های دوپینگی هستند و با هرگونه کوتاهی برخورد سنگین می کنند. 
دبیر ستاد منطقه ای مبارزه بادوپینگ، رادوکا، با اشاره به فعالیت های مستقل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران باکمیته ضد دوپینگ فدراسیون فوتبال تصریح کرد: ستاد ملی مبارزه با دوپینگ و دست اندرکاران آن جایگاه محترمی در ورزش ایران و در عرصه پاکسازی آن دارند اما منبع موثقی برای اعلام نتایج مربوط به تست دوپینگ فوتبالیست ها نیستند زیرا اطلاعات جامع و کاملی در رابطه با فعالیت های ما ندارند و اصلا در مورد آزمایش و ارسال نمونه ها به خارج از کشور با فدراسیون فوتبال همکاری ندارند.
رئیس کمیته ضد دوپینگ فدراسیون فوتبال افزود: به غیر از من، دبیر کل و شاه حسینی به عنوان اعضای شورای صدور رای فدراسیون تنها منابع مطلع از آمار پرونده های دوپینگ بازیکنان فوتبال هستند. اطلاعاتی که توسط فردی به غیر از ما و یا مرجعی به غیر از کمیته ضد دوپینگ و شورای صدور رای فدراسیون فوتبال در رابطه با دوپینگ فوتبالیست ها اعلام شده غیر موثق بوده و تکذیب می شود حتی اگر این افراد از داخل فدارسیون باشند.
وی با تاکید بر اینکه آخرین پرونده دوپینگ در فوتبال ایران مربوط به علی مولایی و افشین کمایی بود و بعد از آن پرونده جدیدی برای بازیکنان این رشته گشوده نشده است، افزود: البته در بررسی پرونده ها به موارد جدیدی برخوردیم که نشان می دهد برخی فوتبالیست ها از سوی افرادی فعال در خارج یا داخل بدنه ورزش برای ارتکاب به امر غیر اخلاقی دوپینگ تشویق می شوند که به شدت مشغول بررسی این پرونده هستیم.
شریف خاطرنشان کرد: در این رابطه به چند نفر مشکوک شده و فعالیت های آنها زیر نظر قرار داده ایم اما از آنجا که هنوز به مدارک لازم دست پیدا نکرده ایم اجازه معرفی آنها را نداریم اما به محض اثبات جرم، فرد و یا افراد مجرم از سوی شورای صدور رای معرفی خواهند شد.  

پنج شنبه 20/10/1386 - 10:56
پسندیدم 0
UserName