خودروی بدون راننده ؛ چشم انداز جنرال موتور به دنیای آینده
توسط : mgoo68
شرکت خودروسازی جنرال موتور آمریکا در چهل و یکمین دوره نمایشگاه محصولات الکترونیک مصرفی که در لاس وگاس برگزاری می شود، طرحهای خودرویی را به نمایش گذاشته است که بدون نیاز به راننده حرکت می کند.

جنرال موتور در این دوره از نمایشگاه CES 2008 جزئیات و طرحهای کامل خودرویی را عرضه کرده که نمونه ای از خودروهای دنیای آینده است و می توانند بدون نیاز به راننده کنترل ماشین را به عهده بگیرند و حتی به راحتی خود را پارک کنند.

در این خصوص "لری بارنز"، معاون مدیر کل بخش تحقیقات و توسعه جنرال موتور اظهار داشت: "اولین آزمایشات این خودروی بدون راننده از سال 2015 آغاز می شود و اولین مدلهای آن تا سال 2018 برای استفاده عموم وارد خیابانهای شهرهای دنیا خواهد شد."

براساس گزارش "فاینشال تایمز"، در شرایطی که بازدیدکنندگان نمایشگاه لاس وگاس مشتاقانه از قسمتهای مختلف آن بازدید می کنند، ترس کند شدن روند اقتصاد آمریکا و ترس از کاهش قدرت خرید مصرف کنندگان این کشور در بین تحلیلگران اقتصادی آمریکا وجود دارد.

در حقیقت ارقام "انجمن محصولات الکترونیکی مصرفی آمریکا" که یک انجمن تجاری مصرف کنندگان محصولات فناوری است، نشان می دهد که رشد قدرت خرید مصرف کنندگان آمریکایی در خرید محصولات فناوری در سال جاری به بیش از 6 درصد نخواهد رسید، در حالی که این رقم در سال 2007 برابر با 11 درصد و در سال 2006 معادل 13 درصد بوده است.

چهارشنبه 19/10/1386 - 21:22
پسندیدم 0
UserName