اختلال رایانه ها در پی انتشار ویروس ایرانی
توسط : Hesamiz
 

یك ویروس ایرانی جدید كه هدف خود را روشنگری عمومی اعلام كرده است، ‌از طریق انتشار گسترده در كشور به اختلال در عملكرد رایانه ها و شبكه های محلی پرداخته و بسیاری از كاربران اینترنت را مورد حمله قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران ، این ویروس جدید كه در بسیاری از مراكز مهم و استراتژیك نظیر برخی بانك ها،‌ ادارات دولتی و دانشگاه های كشور نیز ردیابی شده است با نمایش پی در پی جملات اهانت آمیز و ركیك به زبان فارسی، مقدسات و ارزش های مذهبی اجتماعی ایرانیان را مورد بی احترامی و هجو قرار می دهد.

بر اساس تأیید شركت امنیتی Panda Security، این كد مخرب، یك كرم رایانه ای ست كه تا این لحظه اغلب در محدوده كشور ایران، ردیابی شده و از سرعت انتشار نسبتاً بالایی نیز برخوردار است.

 W32/Nahkos كه در سومین روز از آغاز انتشار خود ردیابی شده است، هنوز برای اغلب نرم افزارها و شركت های امنیتی غیر قابل شناسایی ست. برخی از كارشناسان امنیتی در داخل كشور بر این عقیده اند كه این كرم رایانه ای، گونه جدید و اصلاح شده ای از یك ویروس قدرتمند ایرانی ست كه در حدود یك ماه قبل بسیاری از سیستم های خانگی و شبكه های محلی را آلوده كرده بود.

 آلوده كردن فایل ها از طریق ایجاد یك پوشه با عنوان XPcode در درایو های سیستم و نیز به اشتراك گذاری این پوشه در سرتاسر شبكه محلی با نام NEW_SOFT برای افزایش وسعت آلودگی و نیز چاپ خودكار و پی درپی جملات ركیك و ضد ارزش با هر بار استفاده از دستگاه چاپگر، از خصوصیات و عملكردهای تخریبی این ویروس ایرانی محسوب می شود.

 كاربران اینترنت و مدیران شبكه برای اطمینان از عدم آلودگی رایانه های خود به این ویروس، می توانند به ترتیب از برنامه های NanoScan و MalwareRadar استفاده كنند.

چهارشنبه 19/10/1386 - 15:49
پسندیدم 0
UserName
x