اهداف طرح ولایت
توسط : HAb436
اهداف طرح ولایت

امام خمینی (قدس سره) فرمودند: ((من به همه مسئولین و دست اندركاران سفارش میكنم كه به هر شكل ممكن وسایل ارتقاء اخلاقی، اعتقادی و هنری جوانان را فراهم سازید و آنان را تا مرز رسیدن به بهترین ارزشها و نوآوریها همراهی كنید و روح استقلال و خود كفایی را در آنها زنده نگهدارید.))
رهبر معظم انقلاب حضرت آیت اله خامنه ای نیز فرمودند: ((واقعا این كار (طرح ولایت) جز كار های بنیانی است. یعنی خیلی كارهای خوب داریم، ولی بعضی از كارهای خوب بنیان ساز یست.))


هدف از برگزاری این اردوها عبارتست از ارتقاء سطح معرفت و بصیرت دینی دانش آموزان بسیجی برای حضور فعال و اثرگذار آنان در صحنه های مختلف سیاسی واحد اجتماعی.
در این رابطه دوره های آموزشی طرح ولایت از سال 1376 بصورت متمركز در تهران اردوگاه امام خمینی (ره) لواسانات آغاز گردید. و بعد از اجرای موثر دوره ها در دوسال متوالی و آشكار شدن اثرات نسبتا عمیق برنامه ها و استقبال مطلوب دانش آموزان از این دوره ها، در سال 1378 دوره ها به دو مرحله مقدماتی و تكمیلی تقسیم گردید كه مرحله مقدماتی آن در استانها و مرحله تكمیلی آن همانند گذشته توسط مركز طرح ولایت سازمان بسیج دانش آموزی اجرا می شود.
دوره های آموزشی ( اردوها ) طرح ولایت بسیج دانش آموزی تابستان هر سال در سراسر كشور در فضای مناسب اردوگاهی به مدت یك هفته برگزار می گردد.
شنبه 15/10/1386 - 14:18
پسندیدم 0
UserName