آیا زوجهای سینمایی ایران را می شناسید 1؟
توسط : majidi_mk2003
لیلا حاتمی- علی مصفا
لیلا حاتمی: بازی در فیلم علی مصفا برایم دشوار بود
این دو بازیگر جزو آرام ترین و بی حاشیه ترین زوج های سینمای ایران، به شمار می روند. حتما می دانید كه آشنایی و ازدواج آن ها در سال ٧٥، و در حین نقش آفرینی این دو در فیلم درخشان «لیلا» اثر «داریوش مهرجویی»، شكل گرفت. این دو در این فیلم به عنوان همسر در مقابل هم بازی كردند. در آن سال ها «لیلا حاتمی» مشغول تحصیل در رشته ادبیات فرانسه، در دانشگاه لوزان فرانسه بود. در سال ٧٥ به علت بیماری پدرش (زنده یاد علی حاتمی) به ایران آمد و از آن پس در تهران ساكن شد. در آن سال نخستین نقش سینمایی خود را در فیلمی غیر از فیلم های پدرش، در فیلم «لیلا»ی داریوش مهرجویی پذیرفت. خیلی ها معتقدند گرمای رابطه عاشقانه بازیگران اصلی فیلم «لیلا»، از واقعی بودن آن ناشی شده و به همین خاطر شخصیت ها و محصول كلی كار برای تماشاگران خاص و عام، بسیار باورپذیر از آب درآمده است. «لیلا حاتمی» پس از ازدواج با «علی مصفا» یك بار دیگر با او در فیلم «میكس» به كارگردانی «داریوش مهرجویی» همبازی شد. یك بار نیز به عنوان بازیگر در فیلم «سیمای زنی در دوردست» به كارگردانی علی مصفا حضور یافت.
لیلا حاتمی درباره تجربه بازی در فیلم همسرش می گوید: كار كردن با علی مصفا، در ابتدا كمی برایم دشوار بود. چون او خیلی خوب مرا می شناخت و احساس می كردم، نقشی كه بازی می كنم یه با اصطلاح ادایی كه سرصحنه درمی آورم، برای او لو رفته است و از این نكته خجالت می كشیدم. درست مثل وقتی كه آدم به مادرش دروغ می گوید.
لیلا حاتمی چندی پیش با حضور در مشهد، بازی خود را در فیلم «هر شب، تنهایی» (رسول صدرعاملی) به پایان رساند. او هم چنین به تازگی به عنوان داور در جشنواره «اوراسیا»ی قزاقستان حضور یافت.
امین حیایی- نیلوفر خوش خلق
امین حیایی: در فیلم های گیشه ای بازی می كنم تا همسرم در فیلم های باارزش نقش آفرینی كند
یكی از فواید ازدواج ستاره هایی چون «امین حیایی» این است كه حجم شایعات و اخبار حاشیه ای، درباره آن ها كمتر می شود. به ویژه زمانی كه همسر او نیز بازیگر و در معرض نشان رسانه ها و مطبوعات باشد.
امین حیایی در زمان فیلم برداری سریال «روزگار جوانی»، با «نیلوفر خوش خلق» آشنا شد. البته در آن زمان وی یك بازیگر تازه كار بود و چندان شناخته شده نبود. این دو بازیگر پیش از ازدواج، در فیلم «مونس» نیز با یكدیگر همبازی بودند. ازدواج آن ها هم زمان با بازی «خوش خلق» در فیلم «بوی بهشت» صورت گرفت. نكته جالب در این باره این كه در تیتراژ این فیلم نوشته شده بود: «نیلوفر حیایی».می گویند امین حیایی در تمام پشت صحنه های فیلم های همسرش حاضر می شود و قبل از ایفای نقش، با او تمرین می كند. حیایی در جایی به شوخی گفته است: ما دو نفر مكمل هم هستیم. من در فیلم های گیشه ای پول درمی آورم، تا «نیلوفر» بتواند در فیلم های باارزش مثل «به آهستگی» (مازیار میری) بازی كند.
این دو بازیگر در فیلم «سنگ، كاغذ، قیچی» (سعید سهیلی)، برای سومین بار با یكدیگر همبازی شدند. امین حیایی و همسرش هم اكنون مشغول بازی در فیلم «دایره زنگی» (پریسا بخت آور) می باشند. حیایی چندی پیش در شهر مشهد در فیلم رسول صدرعاملی («شب») ایفای نقش كرد.
يکشنبه 2/10/1386 - 12:19
پسندیدم 0
UserName