آیا زوجهای سینمایی ایران را می شناسید ؟
توسط : majidi_mk2003

پیگیری اخبار مربوط به ازدواج ستاره های سینما با یكدیگر، همواره یكی از سوژه های جذاب و جنجالی رسانه ها بوده است. بیشتر رسانه ها سعی می كنند با سرك كشیدن به زندگی خصوصی بازیگران، زوایای جدیدی را از زندگی آن ها برای مخاطبانشان آشكار و تیراژ فروش خود را بالا ببرند. این اخبار و گزارش ها، معمولا نیز سویه های منفی زندگی ستاره های سینما را دربر می گیرد. یعنی مطبوعات و رسانه ها بیشتر تمایل دارند توضیح دهند فلان زوج هنری چه اختلافاتی با هم دارند، یا این كه فلان بازیگر چرا و چگونه از همسرش جدا شده و قصد ازدواج با بازیگر دیگری را دارد.
در این مطلب می خواهیم این قاعده را برهم بزنیم. به همین سبب به سراغ زوج های هنری موفقی رفته ایم، كه زندگی آرام و بی حاشیه ای دارند و در عرصه بازیگری نیز خوش درخشیده اند. نكته قابل توجه این كه این زوج های هنری معمولا بهترین بازی هایشان را زمانی ارائه داده اند، كه در مقابل یكدیگر نقش آفرینی كرده اند.

گلاب آدینه- مهدی هاشمی
گلاب آدینه: مهدی هاشمی هم دوستم بوده است، هم استادم
این دو بازیگر یكی از موفق ترین زوج های سینمای ایران می باشند.
«گلاب آدینه» پیش از ازدواجش با «مهدی هاشمی»، شاگرد او بود. اما به مرور زمان، در زمینه بازیگری به جایگاه بالاتری نسبت به همسرش دست یافت.
«گلاب آدینه» فعالیت خود را در عرصه بازیگری به صورت حرفه ای، از سال ٥٤ با گروه تئاتر دانشجویی «پیاده» آغاز كرد. در آن زمان «مهدی هاشمی» و «داریوش فرهنگ» كه در عرصه تئاتر و سینما فعالیت می كردند، سرپرستی این گروه را به عهده داشتند. «آدینه» بین سال های ٥٤ تا ٥٦ در تماشاخانه های مختلف تهران، با این گروه روی صحنه رفت و نقش های بسیاری را ایفا كرد. آشنایی و همراهی مداوم «گلاب آدینه» با این گروه تئاتری به ازدواج وی با مهدی هاشمی در سال ٥٦ منجر شد. جالب آن كه به گفته گلاب آدینه برای نخستین بار خودش پیشنهاد ازدواج را با «مهدی هاشمی» مطرح كرده است.
«آدینه» درباره شرایط زندگی پس از ازدواجش می گوید: از وقتی كه ازدواج كردم، با ٢ یا ٣ خانه فاصله، با «داریوش فرهنگ» و «سوسن تسلیمی» همسایه بودیم. هنوز به خاطر می آورم از وقتی كه از خواب بیدار می شدیم، این دو دائما راجع به تئاتر و نمایشنامه و نمایشنامه نویس و كارگردان و بازی و بازیگری صحبت می كردند. بعدها متوجه شدم آن ها راجع به چیزهای دیگر هم صحبت می كنند. (برگرفته از كتاب «گلاب آدینه بانوی بازیگر» نوشته زاون قوكاسیان)
«مهدی هاشمی» نیز درباره گلاب آدینه می گوید: گلاب آدینه از زمانی كه وارد گروه تئاتر ما شد تا به امروز، ٣ ویژگی مشخص را با خود داشته و هنوز هم دارد: «روحیه شاگردی»، «محصل بودن» و «یاد گرفتن مداوم».
گلاب آدینه نیز همیشه از همسرش، به عنوان یك الگو و استاد یاد كرده و گفته است: مهدی هاشمی الگوی همیشگی من است و در درجه اول هرچه بلدم از او یاد گرفته ام. او هم دوستم بوده و هم استادم. یعنی همین الان كه كار می كنم تماما با حرف های مهدی هاشمی بازی می كنم و تا همین امروز، هرگاه بازی می كنم، بازی او در ذهنم نقش می بندد.
این دو بازیگر در فیلم های «زرد قناری»، (رخشان بنی اعتماد)، «شكار خاموش» (كیومرث پوراحمد)، «بهترین بابای دنیا» (داریوش فرهنگ) و مجموعه تلویزیونی «سلطان و شبان» با یكدیگر همبازی بوده اند

يکشنبه 2/10/1386 - 12:11
پسندیدم 0
UserName