نمی توانم خوشحالیم را پنهان کنم / این افتخار متعلق به جامعه داوری است
توسط : 2Esteghlal2
داور منتخب کشورمان که نامزد حضور در مسابقات فوتبال جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی است با ابراز رضایت از این انتخاب تاکید کرد که با تایید کمیته داوران کنفدراسیون فوتبال آسیا این شانس نصیب وی شده است.

مسعود مرادی با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: حضور من در جمع داوران منتخب قاره آسیا برای قضاوت در جام جهانی نه یک افتخار برای مسعود مرادی، بلکه برای جامعه فوتبال و ورزش کشور است. نمی توانم خوشحالی خود را این انتخاب پنهان کنم و حضور دوباره در جمع نامزدهای داوری در جام جهانی برایم لذت بخش است.

وی که در دوره گذشته مسابقات فوتبال جام جهانی 2006 آلمان تا آستانه حضور در این رقابت ها پیش رفت با اذعان به اینکه تجارت ارزنده ای را در این زمینه اندوخته است، افزود: باید همان مسیری را که در دوره گذشته طی کردم را مجددا پشت سر بگذارم. اواخر بهمن ماه سالجاری در اولین گام همراه با 53 داور منتخب دنیا از تمامی قاره ها در اسپانیا حضور می یابیم تا در تست ها و کلاس های توجیهی داوری شرکت کنیم.

داور بین المللی فوتبال کشورمان که متناسب با افزایش سهمیه داوران آسیایی در مسابقات فوتبال جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی از شانس بیشتری برای حضور در این عرصه برخورداراست، با اشاره به این نکته افزود: در دوره گذشته قاره آسیا 6 داور نامزد برای حضور در جام جهانی داشت که از این جمع تنها 2 داور شانس قضاوت در جام جهانی را پیدا می کردند با توجه به پیوستن استرالیا به کنفدراسیون فوتبال آسیا تعداد نامزدهای این قاره برای داوری در جام جهانی به هشت نفر رسیده است که از جمع آنها 4 نفر به این رقابت ها خواهند رفت.

مرادی افزایش تعداد داوران آسیایی در جام جهانی را به فال نیک گرفت و حضور در این عرصه را یک عرق و افتخار ملی برای خود و جامعه داوری فوتبال ایران خواند. وی همچنین با ابراز تشکر از فدراسیون جهانی فوتبال و کنفدراسیون فوتبال آسیا در انتخابش برای حضور در جمع منتخبان داوری قاره کهن، گفت: داوری که برای قضاوت در جام جهانی برگزیده می شود قطعا باید به تایید کنفدراسیون قاره مطبوعش برسد. من نیز با تایید کمیته داوران کنفدراسیون فوتبال آسیا نامزد قضاوت در جام جهانی آینده شدم.

وی در پاسخ به این سئوال که "معیار کمیته داوران کنفدراسیون برای حضورش در جمع نامزدهای داوری در جام جهانی 2010 چه بوده است؟"، گفت: اینکه در دوره گذشته مسابقات فوتبال جام ملت های آسیا قضاوت کرده و نیز در فهرست داوران منتخب قاره آسیا برای حضور در جام جهانی 2006 حضور داشتم باعث شد تا شانس خود را برای قضاوت در جام جهانی بیازمایم. قطعا پیشینه من در این زمینه تعیین کننده بوده است.

داور بین المللی فوتبال کشورمان با اشاره به مشکلاتی که برای وی و رضا سخندان در چارچوب مسابقات فوتبال جام ملت های 2007 به وجود آمد، گفت: در جریان این مسابقات اتفاقی رقم خورد که متاسفانه در ایران به آن دامن زدند و با حواشی زیاد بدان پرداختند در حالی که آنچنان پرسر و صدا و جنجالی نبود. کنفدراسیون فوتبال آسیا برای بررسی عمکلرد من در سال 2007 تنها به مسابقات فوتبال جام ملت های آسیا توجه نکرده و بدون شک بازی های حساسی که در سطح قاره قضاوت کردم را مدنظر داشته است.

مرادی با اذعان به اینکه قضاوت داوران در فوتبال مانند دیگر رشته های ورزشی عاری از اشتباه نیست، خطاب به کارشناسان و اهالی فوتبال گفت: امروز که داوری از ایران شانس قضاوت در جام جهانی دارد باید از او حمایت کنیم تا نه این داور بلکه داوری فوتبال ایران افتخار حضور در جام جهانی را پیدا کند. قطعا با حمایت بیشتر و چشم پوشی از حاشیه سازی درصد اشتباهات من نیز کاهش می یابد و می توانم با آرامش خاطر خود را برای قضاوت در جام جهانی آماده کنم.

وی که در پایان سال 2010 میلادی از جمع داوران بین المللی فدراسیون جهان بازنشسته خواهد شد، با ابراز امیدواری از اینکه خداحافظی اش از این عرصه مقارن با قضاوت در جام جهانی شود، تاکید کرد: در این راه نیازمند حمایت رسانه ها و نقد منصفانه کارشناسان دارم . من انتقاد همه کارشناسان را اگر جنبه تخریب نداشته باشد، می پذیرم و دست آنها را می بوسم. نیازمند کمک همه هستم تا از این فرصت به بهترین نحو ممکن استفاده کنم.

شنبه 1/10/1386 - 18:8
پسندیدم 0
UserName