گردو
توسط : poursorkh

با این حساب واقعا هر گردی گردو نیست
 یکی از مواد غذایی که در گروه مغزها قرار می­گیرد و مخصوصا این روزها اغلب زینت بخش سفره های افطار است گردو می باشد. اما آیا جدای از طعم و مزه مطبوع این ماده غذایی به خواص فوق­العاده آن توجه کرده­اید؟ این مطلب را بخوانید تا شما هم تایید کنید که هر گردی گردو نیست! ، خوردن گردو از تشكیل سنگ كلیه و سنگ كیسه صفرا جلوگیری کرده و خوردن آن با انجیر و موز مقوی حواس و مغز است . چون گردو دارای مس می باشد بنابراین به جذب آهن در بدن كمك می كند گردو از بروز حمله قلبی جلوگیری می‌كند.
گردو از جمله مواد مغذی است که به دلیل طبیت گرم آن از دوران کهن در تغذیه بسیار مورد توجه بوده اما تحقیقات درباره این ماده مغذی کهن همچنان ادامه دارد . عناصر و مواد موجود در مغز گردو شامل آب، پروتئین ، مواد چربی ، مواد نشاسته ای، كلسیم ، فسفر، آهن، سدیم، منیزیم، پتاسیم، ویتامین A، ویتامین B1، ویتامین B2، ویتامینB3، ویتامین C. و ویتامین E است. مقدار فسفر موجود درگردو با ماهی و برنج و حتی تخم مرغ نیز برابری می‌کند.
مسكن دل پیچه است مربای گردو، ملین بوده و آپاندیس را تقویت می كند
گردو حاوی آرژینین، یک آمینو اسید است که بدن از آن برای تولید اکسید نیتریک استفاده می کند. وجود این ماده برا ی حفظ خاصیت انعطاف پذیری قلب لازم است .
گردو همچنین حاوی آنتی اکسیدان ها و اسید آلفا-لینولئیک (ALA)- یک نوع اسید چربی امگا3 نباتی با خواص بهداشتی است. به گفته محققان و كارشناسان تغذیه مصرف بالای این اسید چرب فرد را در برابر حمله قلبی محافظت می‌كند.
به گزارش هلث سنترز، محققان دانشگاه لومالیندا دریافته‌اندكه با افزودن چند گردو به رژیم غذایی روزانه می‌توان از خطر بیماری قلبی كاست.
 تحقیقات نشان می دهد اكسیداسیون چربی‌ها در جریان خون به سلامت فرد آسیب می‌زند و منجر به آترواسكلروزیس (‌تصلب شرائین) می‌شود و رژیم حاوی گردو اكسیداسیون لیپیدهای­خون را كاهش می‌دهد.
به علاوه گردو حاوی فلاونوئیدی بنام اسید الاژیك است كه این ماده می‌تواند رشد سلول‌های سرطانی را مسدود كند.
علاوه برخواصی که مغز گردو دارد پوست درخت و پوست سبز گردو و همچنین برگ درخت گردو به صورت جوشانده خواص بسیاری­دارند­ برگها و پوست آن بخصوص بخاطرماده تلخ وتانن آن­درمداوای بیماری‌های پوستی مفید واقع می‌شوند.
 گردو با داشتن مواد مغذی زیاد غذای بسیار خوبی است ولی مانند هر چیز دیگر نباید در خوردن آن اسراف كرد و از پنج عدد در روز بیشترمصرف بشود زیرا برای سلامتی زیان آوراست. زیاده روی در مصرف گردو ، باعث ورم لوزه و زخم دهان می شود. مخصوصا گردو برای گرم مزاج ها خوب نیست و معمولا بهتر است اینگونه افراد بعد از خوردن گردو دهان خود را بشویند و یا انار ترش و یا كمی سكنجبین یا سركه بخورند. کسانی که ناراحتی معده و کبد دارند نباید گردو بخورند. افراد چاق نیز باید ازآن پرهیز کنند. مغز گردو لطیف است و در اثر ماندن كهنه می شود و رنگ آن زرد یا قهو ه ای و طعمش تند می شود و باعث مسمومیت خواهد شد و نباید از آن استفاده شود . خوابیدن در زیر درخت گردو به علت صدور فراوان گاز کربنیک در شب خطر ناک است .

شنبه 1/10/1386 - 18:2
پسندیدم 0
UserName