روزهای پربار خرابكاران اینترنتی در آستانه سال جدید میلادی
كریسمس در سال های اخیر، به صحنه یك نبرد واقعی میان تبهكاران اینترنتی و نرم افزارهای امنیتی تبدیل شده است و متأسفانه در اغلب موارد، مجرمان پیروز این میدان بوده اند. به گزارش ایرنا ازپایگاه اینترنتی آنتی ویروس پاندا، با نزدیك شدن به روزهای پایانی سال ۲۰۰۷،اوج گیری استفاده از اینترنت برای خریدهای آنلاین و در نتیجه افزایش طبیعی تجارت الكترونیك در سطح بین الملل، مجرمان و تبهكاران اینترنتی به اجرای حملات گسترده علیه كاربران خدمات الكترونیك، مراكز تجاری و فروشگاهی آنلاین و نیز مؤسسه های مالی اعتباری روی آورده اند. جهش ناگهانی تعدد و تنوع نوعی از كدهای مخرب تروجان با عنوان Banker در روزهای اخیر، كه صرفاً به منظور سرقت اطلاعات مالی و اعتباری كاربران اینترنت طراحی و منتشر می شوند، توجه شدید خرابكاران را به سوء استفاده از خرید و فروش های آنلاین در روزهای پایانی سال، نشان می دهد.
تروجان های ،Bankerبیش از ۱۸/۵درصد از كل آلودگی های رایانه ای در سال ۲۰۰۷میلادی را به خود اختصاص داده اند كه با توجه به روند رو به رشد تجارت و بانكداری الكترونیك در این روزها، فعالیت مراكز ارائه كننده خدمات مالی و نیز كاربران این خدمات را تهدید می كنند. طبق آمارهای برآورد شده در پایان سال ۲۰۰۶میلادی، میزان سرانه سرقت محسوس و یا نامحسوس پول از طریق اینترنت و با استفاده از حملات آنلاین، بیش از ۶هزار و ۳۸۳یورو بوده است.
كارشناسان امنیتی به همه كاربران اینترنت در سرتاسر جهان توصیه می كنند كه به علت شیوع وسیع كدهای مخرب در روزهای اخیر، از ابزار امنیتی مناسب استفاده كنند و قبل از انجام هر نوع معامله آنلاین یا نقل و انتقال الكترونیكی پول، از عدم وجود هرگونه كد و یا ویروس مخرب در رایانه خود اطمینان حاصل كنند. كاربران ناآگاه و حفره های امنیتی ترمیم نشده، مهمترین عوامل یاری دهنده خرابكاران اینترنتی در عبور از لایه های امنیتی و حفاظتی سیستم ها محسوب می شوند.
منبع: روزنامه ابرار اقتصادی
پنج شنبه 29/9/1386 - 12:56
پسندیدم 0
UserName