دسترسی سریع و آسان به پوشه ها، فایلها و موضوعات مورد نظر
توسط : Hosain_kh

سریع تر از این امكان ندارد
تا به حال شده بدنبال مسیر یك نرم افزار خاص باشید ؟ مثلاً بخواهید دایركتوری یك نرم افزار نصب شده بر روی ویندوز را پیدا كنید و در كنار فایلهای مربوط به آن نرم افزار فایل دیگری مثلاً كرك آن را كپی كنید؟ برای پیدا كردن یك دایركتوری چه كار می كنید؟ برای رفتن به دایركتوری چه كار می كنید؟برای رفتن به دایركتوری های مختلف در بخش های مختلف ویندوز از چه بخشی استفاده می كنید؟ وقتی در پنجره My computer در دایركتوری های مختلف به دنبال یك مسیر خاص هستید حوصله تان سر می رود؟
این هفته می خواهیم نرم افزاری را به شما معرفی كنیم كه با استفاده از آن برای كار با انواع دایركتوری ها در هر مسیری كه باشند مشكلی نخواهید داشت و در راحت ترین و كمترین زمان ممكن می توانید به هر دایركتوری یا فایلی دسترسی داشته باشید.
نرم افزارfast folders به شما این امكان را می دهد تا با یك راست كلیك ساده بتوانید بین پوشه ها و فایلهای مختلف موجود در ویندوز به گشت و گذار بپردازید. همچنین با استفاده از این برنامه كوچك و قدرتمند می توانید هر فایلی كه می خواهید را در هر پوشه ای كه مایلید كپی كرده و یا انتقال دهید از دیگر كارهایی كه با استفاده از این نرم افزار قابل انجام است هارد تكانی است. این نرم افزار به مرورگر شما این امكان را می دهد تا حجم یك پوشه با تمامی محتویات داخل آن را مشاهده كرده و در صورت نیاز پوشه های با حجم زیاد را حذف كنید. در این حالت می توانید به راحتی مدیریت فضای خالی هارددیسك خود را در دست بگیرید و رایانه خود را هارد تكانی كنید.

چطور و چگونه ؟
روش كار با این نرم افزار به این شكل است كه پس از نصب آن بر روی هر یك از موضوعات و پوشه های مورد نظر خود اعم از My Network . My computer درایوها و یا فایلها و ... كلیك راست كنید. حال وقتی نشانگر ماوس را بر روی منوهای موجود در گزینه fast folder‌حركت دهید یك زیر منو كه محتوای موضوع انتخاب شده را در بر دارد برای شما به نمایش در می آید. برای باز كردن هر یك از پوشه ها و یا به اجرا درآوردن هر یك از برنامه ها كافیست یك بار بر روی برنامه مورد نظر كلیك چپ نشانگر را فشار دهید.

ترفند یك :
چنانچه هنگام كلیك بر روی یك موضوع كلید CTRL را فشار دهید و پایین نگه دارید نه تنها درخواست شما اجرا می شود بلكه منوی Fast folders نیز بسته نمی شود.

ترفند دو :
‌هنگام كلیك بر روی یك موضوع كلید shift‌ را فشار دهید و پایین نگه دارید. پوشه مورد نظر شما در یك پنجره با قابلیت هایی متفاوت از پنجره های معمولی نمایش پوشه ها قابل مشاهده است.

تنظیمات
دسترسی به بخش تنظیمات این نرم افزار بسیار راحت است. برای دسترسی به این بخش می باید بر روی یك موضوع كلیك راست كنید تا منوی fast folders ‌نمایش داده شوند. حال بر روی گزینه fast folders ‌ كلیك چپ نشانگر را فشار دهید تا وارد بخش تنظیمات نرم افزار شوید.
با استفاده از این بخش تنظیمات بسیار زیادی همچون نمایش یا عدم نمایش جزییات مربوط به فایلها و پوشه ها، موقعیت قرارگیری منوی نرم افزار در پنجره كلیك راست، عملكرد نرم افزار هنگام گرفتن كلیك راست ماوس و كشیدن نرم افزارها به بخش های دیگر، میزان تأخیر در نمایش جزییات مربوط به فایلها ، نمایش یا عدم نمایش فایلهای استفاده شده اخیر و ... قرار دارد كه به راحتی می توانید آنها را بدلخواه خود تغییر دهید.
این نرم افزار قابلیت های بسیار دیگری را نیز در اختیار شما قرار می دهد .

چهارشنبه 28/9/1386 - 18:55
پسندیدم 0
UserName