تعللی در ارسال نامه به فیفا نداشته ایم/ 19 دی پیشنهاد اعضای کمیته بود
توسط : 2Esteghlal2
عضو کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال تاکید کرد این کمیته هیچ تعللی در اعلام زمان پیشنهادی برگزاری مجمع فدراسیون به فیفا نداشته و پیشنهاد روز 19 دیماه نیز از سوی اعضا مطرح شد.

علی رغبتی با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در جلسه روز یکشنبه کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال که هر پنج عضو آن حضور داشتند راجع به مسائل مختلفی بحث و تبادل نظر شد که یکی از آنها تعیین زمان برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال بود که در این رابطه با بررسی تقویم کاری کنفدراسیون فوتبال آسیا و تعطیلی دفاتر FIFA و AFC از بیستم دسامبر تا پنجم ژانویه تصمیم بر آن گرفته شد که تاریخ 19 دیماه - مصادف با 9 ژانویه سال 2008 را برای برگزاری مجمع عمومی فدراسیون فوتبال به فدراسیون جهانی فوتبال و کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کنیم. این تاریخ از سوی آقای صفایی فراهانی پیشنهاد شد و مورد تایید سایر اعضای حاضر نیز قرار گرفت.
وی با اذعان به اینکه اعلام این تاریخ به فیفا برای تعیین تکلیف و تایید زمان برگزاری انتخاب فدراسیون فوتبال کشورمان بوده است،خاطرنشان کرد: در آخرین نشست کمیته انتقالی مقرر شد اگر آقای علی آبادی کناره گیری خود را از حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال اعلام کند، تاریخی که برای برگزاری انتخابات روی آن اتفاق نظر شده بود را با ارسال نامه ای به فیفا و AFC اعلام کنیم.
عضو کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال با اشاره به اظهارات رئیس جمهوری کشورمان مبنی بر کناره گیری محمد علی آبادی از انتخابات فدراسیون فوتبال، تصریح کرد: ساعاتی پس از نشست کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال جناب آقای دکتر احمد نژاد در گفتگوی تلویزیونی خود عنوان کردند که از آقای علی آبادی خواسته اند از حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال کناره گیری کند. زمانی که این اظهارات رئیس جمهور رسما اعلام شد با کمترین تاخیر، موارد به اطلاع فدراسیون جهانی فوتبال و کنفدراسیون فوتبال آسیا رسید و زمان مورد نظر کمیته انتقالی به این دو نهاد تصمیم گیرنده در فوتبال اعلام شد.
ساعاتی پس از گفتگوی تلویزیونی رئیس جمهوری نامه مورد اشاره از سوی رغبتی توسط روابط بین الملل فدراسیون فوتبال کشورمان به FIFA و AFC ارسال می شود. رغبتی با تاکید بر اقدام فوری کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال برای مطلع کردن فدراسیون جهانی فوتبال نسبت به اتفاقات صورت گرفته و کناره گیری محمد علی آبادی از انتخابات فدراسیون فوتبال، افزود: 19 دیماه زمان مناسبی برای برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال است. در صورتی که این تاریخ مورد تایید قرار گیرد در اولین فرصت یعنی حدود 3 هفته دیگر مجمع عمومی فدراسیون فوتبال برگزار خواهد شد.
وی ضمن اشاره به اینکه تاریخ یاد شده از سوی کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال به FIFA و AFC پیشنهاد شده است و تصمیم گیرنده اصلی برای تایید این تاریخ جهت برگزاری انتخابات آنها هستند، پیرامون مذاکرات اعضا کمیته انتقالی با نمایندگان فدراسیون جهانی فوتبال و کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از تعویق دوباره انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: در آن مذاکرات نمایندگان فیفا و AFC توصیه هایی جهت تسهیل در انتخابات فدراسیون فوتبال داشتند که طی آن پیشنهاد کردند بهتر است آقای علی آبادی در انتخابات حضور پیدا نکند. رئیس سازمان تربیت بدنی با اینکه هیچ منعی برای حضورش در انتخابات فدراسیون فوتبال وجود نداشت از حق خود گذشت تا این فدراسیون هرچه زودتر سروسامان پیدا کند.
رغبتی با دفاع از منافع اعضا کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال که منتسب به سازمان تربیت بدنی هستند در پاسخ به اظهارات محسن صفایی فراهانی که مدعی بود در خصوص فعالیت های اخیر در فوتبال کشور اطلاعاتی غلط به رئیس جمهور ارائه شده است، افزود: آقای کیومرث هاشمی به عنوان یکی از مدیران ارشد سازمان تربیت بدنی در کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال حضور داشته اند و تمام اتفاقات و تصمیم گیری های این کمیته را به شخص ریاست سازمان انتقال داده اند که در صحت اظهارات ایشان اطمینان خاطر وجود دارد.
عضو کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال با رفع اتهام از این کمیته که در اظهارات صفایی فراهانی عنوان شده بود برای پذیرش توافقاتی که در جلسه روز چهارم دسامبر در مالزی صورت گرفت تعلل کرده بودند، گفت: تا زمانی که توصیه های فدراسیون جهانی فوتبال برای برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال به اجرا در نیامده بود نمی توانستیم تصمیم گیری کرده یا اقدامی جدید صورت دهیم. همانطور که عنوان شد ساعاتی پس از نشست روز یکشنبه هفته جاری کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال کناره گیری آقای علی ابادی از حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال اعلام شد. این خبر حوالی ساعت 23 روز یکشنبه رسما اعلام شد و ما فدراسیون جهانی فوتبال را ساعت 9 صبح روز دوشنبه از این اتفاق مطلع کردیم. آیا در این رابطه اتلاف وقتی صورت گرفته است؟ یا ما تعلل کرده ایم؟ آیا باید در نیمه شب به فدراسیون جهانی فوتبال کناره گیری آقای علی آبادی را اعلام می کردیم؟ آیا اسم این کار تاخیر است؟
وی با تاکید بر اینکه تاریخ برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال از سوی کمیته انتقالی به فیفا و AFC پیشنهاد شده است و تا زمان تایید نهایی آنها برگزاری مجمع در تاریخ یاد شده قطعی نیست، افزود: در مورد تایید زمان انتخابات نگران نیستم. شاید در این بین تداخل با برخی از برنامه های فدراسیون جهانی فوتبال باعث تغییر در زمان پیشنهادی ما شود . از آنجائیکه که فدراسیون جهانی فوتبال و کنفدراسیون فوتبال آسیا بشدت دنبال برگزار انتخابات فدراسیون فوتبال در ایران هستند قطعا با ملاحظات فدراسیون جهانی، انتخابات در تاریخ یاد شده برگزار می شود.
رغبتی با تاکید بر اینکه تجدید ثبت نام انتخابات فدراسیون فوتبال شرایط خاص خود را دارد، در خصوص احتمال وقوع آن پس از کناره گیری محمد علی آبادی از حضور در عرصه انتخابات این فدراسیون گفت: تجدید ثبت نام انتخابات شرایط خاص خود را دارد که در این مورد صادق نیست. در حال حاضر دلیل قانونی برای تکرار نام نویسی از کاندیداهای ریاست فدراسیون فوتبال وجود ندارد و به غیر از یکی از داوطلبین ، سایر اعضا هنوز در این عرضه حضور دارند.
این عضو کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سئوال که " با توجه به تعیین زمان برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال احتمال دارد انتخاب سرمربی تیم ملی به پس از برگزاری مجمع عمومی این فدراسیون موکول  شود؟"، گفت: در کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال هر مسئله در جای خود مورد بررسی قرار می گیرد. در حال حاضربحث انتخاب سرمربی تیم ملی کماکان در دستور کار کمیته انتقالی قرار دارد. امروز نیز در نشست کمیته انتقالی با توجه به مواردی که در جلسه روز یکشنبه مطرح شده است با استماع گزارش اعضا اگرمطابق با مراد کمیته انتقالی باشد تصمیم گیری خواهیم کرد.
وی با رد هرگونه اختلاف نظر بین اعضا کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال تاکید کرد: درتمام سیستم های پویا طبیعتا دیدگاه های متفاوتی بین اعضا وجود دارد که با کنار هم گذاشتن ایده ای متفاوت در نهایت رشد و تعالی حاصل می شود. در کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال نیز از ابتدا تا به امروز ضمن توجه به این مسئله در تمام مسائل اعضا اظهارنظر کرده اند و مبنای تصمیم گیری ها نیز بررسی اظهارات و نظرات آنها بوده است.
رغبتی با تاکید بر اینکه در بحث انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال نیز مبنای کار کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال بررسی نظرات تمامی اعضا بوده است، افزود: 40 درصد از گزینه های مورد نظر کمیته انتقالی نتوانستند با ما به توافق نهایی دست یابند. با برخی از مربیان نیز توافق ابتدایی حاصل شد اما در بخش دوم مذاکرات مواردی از سوی مربیان مطرح شد که منجر به انصراف طرفین از ادامه گفتگوها شد که از آن جمله می توان به گفتگو با فیلیپ تروسیه اشاره کرد. در حال حاضر گزینه های دیگر مد نظر ماهستند که کماکان با آنها در حال رایزنی و گفتگو هستیم که امکان دارد طی روزهای آتی در این زمینه به نتایجی دست یابیم.
این عضو کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال با اشاره به کمبود فرصت برای اعلام اسامی بازیکنان تیم ملی فوتبال کشورمان به کنفدراسیون فوتبال آسیا جهت حضور در مسابقات فوتبال مقدماتی جام جهانی 2010 ، افزود: گرچه زمان کمی برای اعلام فهرست تیم ملی داریم اما برای آماده سازی و تدارک تیمی قدرتمند فرصت کافی در اختیارمان هست و شرایط برای برپایی اردوهای آماده سازی و برگزاری بازی های دوستانه فراهم است.
وی از برگزاری منظم مسابقات لیگ برتر طی نیم فصل نخست به نیکی یاد کرد و افزود: بازیکنان با آمادگی مطلوب پیش از آغاز اردوهای تیم ملی در اختیار سرمربی تیم قرار می گیرند. با توجه به اینکه تمام اطلاعات و آمار بازیکنان و فیلم بازی های آنها در اختیار فدراسیون فوتبال است، مشکلی از بابت انتقال اطلاعات به مربی آینده تیم ملی وجود ندارد. قطعا با حضور دستیاران ایرانی در کنار وی نگرانی ها از این بابت مرتفع می شود.

رغبتی پیرامون تشکیل کمیته خبرگان و پیشکسوتان برای انتخاب بازیکنان تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: در این زمینه نمی توانیم خارج از اساسنامه فدراسیون فوتبال عمل کنیم. در اساسنامه صراحتا اعلام شده است که کمیته تیم های ملی متشکل از خبرگان و پیشکسوتان فوتبال کشور تشکیل شود که من بر لزوم گردهم آمدن این کمیته تاکید کردم.
وی با اشاره به اینکه تعیین اعضا این کمیته بر عهده هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال است، افزود: در شرایط فعلی که انتخابات فدراسیون فوتبال به تعویق افتاده است و باید هرچه سریعتر بازیکنان تیم ملی را برای حضور در مسابقات مقدماتی جام جهانی مشخص کنیم، برای کمک به تیم ملی پیشنهاد تشکیل این کمیته را به کمیته انتقالی داده ایم تا در صورت تایید نسبت به تشکیل آن اقدام شود.
این عضو کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال پیرامون برگزاری بازی های دوستانه تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: بخش روابط بین المللی فدراسیون فوتبال و شخص دبیر فدراسیون تلاشی وافر در این رابطه داشته اند که تلاش آنها منجر به توافق با سه تیم برای انجام بازی دوستانه با تیم ملی فوتبال کشورمان شده است. تا به امروز انجام بازی تدارکاتی با تیم های ملی کاستاریکا، قطر و تیم هانزاروستوک آلمان قطعی شده است و مذاکرات با فدراسیون فوتبال مالی برای دیداری تدارکاتی کماکان ادامه دارد.


چهارشنبه 28/9/1386 - 17:32
پسندیدم 0
UserName