750 هزار سایت با دامنه mobi. به ثبت رسیده اند
توسط : 2Esteghlal2
 
دامنه mobi. که دامنه ویژه تلفن همراه و یکی از دامنه های سطح یک در ثبت دامنه های "آیکان" است، در فاصله کمتر از دو سال از شکل گیری امروزه 750 هزار سایت را به نام خود به ثبت رسانده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، mobi. در شمار دامنه های Tld آیکان (سازمان ثبت نامها و دامنه های اینترنتی) قرار دارد. Tld به معنی دامنه های جهانی سطح یک است. درحقیقت این دامنه از نظر رتبه اهمیت در کنار دامنه هایی چون com. و org. قرار دارد.
این دامنه را 14 چهره شناخته شده در دنیای تلفن همراه در سال 2005 شکل دادند. این 14 چهره شاخص نوکیا، اریکسون و سامسونگ (شرکتهای پیشگام در تولید گوشیهای تلفن همراه)، وودافن (تله کام انگلیس)، تله کام ایتالیا، تلفنیکا (تله کام اسپانیا)، اوراسکام و دیگران (تله کامها و اپراتورهای تلفن همراه)، گوگل و مایکروسافت (ارائه دهندگان برنامه ها و خدمات موبایل)، ویزا (سیستم پرداخت) و انجمن "جی اس ام" هستند.
در سپتامبر سال 2006 ثبت اولین سایتهای این دامنه آغاز شد و امروزه تعداد این سایتها به 750 هزار رسیده است و پیش بینی می شود که این تعداد تا پایان سال به رقم 800 هزار افزایش یابد.
براساس گزارش کاتاوب، بیش از نیمی از این سایتها در آمریکا به ثبت رسیده اند و چین با 2/8 درصد، انگلیس با 1/6 درصد و آلمان با 2/5 درصد در رتبه های بعدی ایستاده اند.
در حقیقت سایتهایی که با دامنه mobi.  ثبت می شوند به روشی بسیار پیچیده، موثر و درآمدزا به جستجوی تمام موضوعات تلفن همراه شامل نرم افزارها، خدمات، اپراتورها، مدلهای گوشی تلفن همراه و ... می پردازند.

چهارشنبه 28/9/1386 - 13:55
پسندیدم 0
UserName