با ایمان به خدا بر بام جهان/کاکا
توسط : 2Esteghlal2
خبرگزاری مهر- گروه ورزشی: وقتی "ریکاردو ایزکسون دوسانتوس لیته" ملقب به کاکا جایزه بهترین بازیکن سال 2007 جهان را از آن خود کرد رو به حاضرین در مراسم گفت:" من آرزو داشتم فقط برای یک بار هم که شده با پیراهن تیم ملی برزیل بازی کنم." و امروز او به چیزی فراتر از آنچه در نظر داشته رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، بی تردید سزاوارترین بازیکن برای دریافت این جایزه کسی نبود جز مهاجم برزیلی برخلاف برخی ادوار گذشته که شاهد بی عدالتی هایی در این خصوص بودیم. این بار اما جایزه به کسی رسید که باید می رسید و او کاکا بود. کاکا در 22 آوریل سال 1982 در برازیلیا به دنیا آمد و نام حال حاضر خود را از برادر کوچک ترش دارد.
رودریگو که نمی توانست ریکاردو را بدرستی تلفظ کند، برادر خود را کاکا(caca) صدا کرد و این نام برای همیشه بر روی او ماند.
کاکا می گوید: " به نظر من، ایمان است که تصمیم می گیرد آیا چیزی باید اتفاق بیفتد یا نه." او پس از پایان رقابت های جام باشگاه های جهان لباس خود را بالا زد و روی زیرپیراهنی خود عبارت " من به مسیح تعلق دارم" را به تصویر کشید. او در جام جهانی 2002 هم بر روی زبانه کفش خود پارچه ای دوخته بود با این مضمون که :" خدا با ایمان است".  کاکا این روزها موفقیت خود را مرهون ایمانش به خدا و مسیح می داند و زندگی حرفه ای او موید این موضوع است.
کاکا از سال 2004 به عنوان "سفیر مبارزه با گرسنگی" سازمان ملل انتخاب شده و در راه کمک به گرسنگان جهان قدم های بزرگی برداشته است. بخش عظیمی از موفقیت های این بازیکن به بلندپروازی او بازمی گردد.
آنجا که موفقیت، خود را به او می چسباند. گابریل هاینزه سال گذشته در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا ، در دیدار تیم های منچستریونایتد و میلان، خود را به پاتریس اورا کوبید تا توپ به کاکا برسد و او دروازه فن در سار را باز کند. انگار ابر و باد و مه و خورشید در کارند تا بازیکنانی چون زیدان، رونالدینیو، دل پیه رو و کاکا به موفقیت دست پیدا کنند. قانون جذب می گوید "شما مرتبا افکار ، ایده ها و موقعیت هایی که با افکار غالب شما هماهنگ هستند را به خود جذب می کنید ، خواه افکار منفی خواه افکار مثبت .شما می توانید بهتر از اینکه هستید باشید ، ثروتمند تر از اکنون باشید و توانایی های بیشتری داشته باشید چون می توانید افکار غالب خود را تغییر دهید ."
و او با افکار مثبت خود ، به زیر آورده چرخ نیلوفری را، که این می تواند، تاکیدی بر جهان بینی نوین فوتبال باشد که "ایمان داشته باش تا به آنچه می خواهی برسی."

چهارشنبه 28/9/1386 - 13:46
پسندیدم 0
UserName