ارسال پیغام کوتاه موبایل با Microsoft SMS Sender
اگر از سرویس ارسال پیغام کوتاه (SMS) برای تماسهای شخصی و کاری خود در طول روز به دفعات استفاده میکنید و اگر نحوه فعالیت شما طوری است که همواره یک Notebook مجهز به درگاه Infrared در مقابل شما قرار دارد و دستگاه موبایل شما نیز دارای این درگاه میباشد این مطلب برای شما جالب خواهد بود.
 
همه ما سختی تایپ کردن یک متن هر چند کوتاه و مختصر را با دستگاه موبایل (تلفن همراه!) خود تجربه کرده ایم و شاید برای همه ما پیش آمده باشد که بر اثر فشرده یک دکمه نابجا در حین تایپ تمام زحمت ما به هدر رفته باشد و مجبور به تایپ دوباره شده باشیم. من که به شخصه گاهی در این شرایط از ارسال SMS منصرف میشوم!
مایکروسافت برای کاربران ویندوز XP برنامه ای بنام SMS Sender ارائه داده است که این امکان را برای کاربران فراهم میاورد تا پیغامهای خود را با استفاده از کیبرد تایپ و ارسال کنند. وجود یک Phone Book در برنامه و امکان Import کردن دفترچه آدرسهای موجود در دستگاه موبایل نیز بر سهولت استفاده از این برنامه میافزاید.
دستگاه موبایلی که برای ارسال پیغام با این برنامه ارسال کردم یک Nokia 8250 بود که بدون نیاز به هرگونه تنظیم خاص، به غیر از فعال کردن Infrared بر روی گوشی، با این برنامه کار کرد و با موفقیت اقدام به ارسال پیغام کوتاه (البته با محدودیت 160 کاراکتر) نمودم. همچنین همانطور که گفتم این برنامه دارای یک Phone Book نیز میباشد.
 
علاوه بر اینکه میتوانیم از طریق Add Contact شماره های مورد نظرمان را به این دفترچه اضافه کنیم:
 
این امکان وجود دارد تا شماره های موجود بر روی دستگاه موبایل را با Import به این دفترچه منتقل نماییم که این گزینه نیز با گوشی Nokia 8250 سازگار بود.
کار با این برنامه بسیار ساده است. کافیست در پنجره اصلی در قسمت Available Devices گوشی خود را انتخاب کنید، در قسمت Destination Number شماره مقصد و در قسمت Body of the Message هم متن خود را تایپ کنید و دکمه Send را بزنید:
 
و اما آخرین گزینه ای که به دلیل کارایی، نیاز به توضیح دارد Enable Logging است که درون Options قرار دارد و با انتخاب کردن این گزینه تمام ارسالات ثبت میشوند و با زدن دکمه View Log این امکان فراهم میشود تا تمام پیغامهای ارسال شده را همراه با تاریخ و ساعت ارسال، شماره مقصد و متن ارسال شده مشاهده کنیم.
در انتها لازم به یادآوری است که مایکروسافت این برنامه را بصورت رایگان، بدون پشتیبانی و به همین صورت که هست ارائه داده است و این بدان معنی است که اگر این برنامه موفق به شناسایی دستگاه موبایل شما و یا ارسال پیغام نشد انتظار هیچگونه کمکی را نداشته باشید!
 
* قبل از اینکه این برنامه را متهم به عدم به شناسایی دستگاه موبایلتان کنید ابتدا به Device Manager رفته و مطمئن شوید که دستگاه موبایل شما در قسمت Modems لیست شده است و بعد برنامه را اجرا کنید.
* از این برنامه فقط میتوان برای ارسال پیغام کوتاه از طریق دستگاه موبایل استفاده کرد و نه از طریق مودم
* سعی نکنید برای ارسال پیغامها از امکان فارسی نویسی ویندوز XP استفاده کنید!
چهارشنبه 28/9/1386 - 11:18
پسندیدم 0
UserName