چگونه هک نشویم
توسط : hamid online

1) اگر شما از ویندوز xp استفاده میكنید میتوانید از فایروال(دیوار اتش یا انتی هك)خود ویندوز xp استفاده كنید.به كنترل پنل رفته و وارد Networking  Connection شوید.در انجا روی ایكون dial up كه ساخته اید راست كلیك کنید و properties را انتخاب كنید سپس تب Advanced را انتخاب كنید و تیك مخصوص فعال كردن فایروال را فعال كنید. البته فایروال های دیگری هم هستند که قدرت بیشتری در محافظت از شما در برابر هکرها دارند. من ZoneAlarm را به شما پیشنهاد میکنم.
2) تجربه نشان داده كه ویندوزهای 98 ,me به راحتی هك میشوند.بهتر است از ویندوز 2000 و xp استفاده كنید.و حتما برای ویندوز 2000 هر سه
سرویس پك موجود را نصب كنید.همچنین برای ویندوز XP هم سرویس پك 2 عرضه شده كه ان را میتوانید از بازار به راحتی تهیه كنید ویندوز
XP به همراه سرویس پك 2 امن ترین سیستم عامل میباشد.
3) همچنین میتوانید از فرمت امن NTFS روی این ویندوزها استفاده كنید كه خود عاملی جهت جلوگیری از دستیابی دیگران به داده های شماست.
4)یاهو مسنجر ،خود دارای یك فایروال میباشد.میتوانید از منوی Login گزینه Privacy Setting را  انتخاب كنید و در داخل تنظیمات Connection فایروال را انتخاب كنید.
5) اگر در یاهو ایمیل دارید و چنانچه فایلی برای شما فرستاده شد میتوانید از طریق خود Norton Anti Virus سایت یاهو چك كنید.چنانچه در چت كسی به شما پیشنهاد دادن عكس یا فایل داد بدون رودرواسی درخواست كنید به ادرس ایمیل شما بفرستد.
6) از ورود  به سایتهای شخصی كه به شما پیشنهاد میشود خودداری كنید مخصوصا  اگر ادرس به صورت چند عدد كه مثل یك ادرس IP میباشد.
7) همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که به روز نگه داشتن آنتی ویروس ها و فایروال از نصب آن مهمتر است. برای راحتی کار می توانید قسمتAutoupdate آن ها را فعال کنید تا درفواصل زمانی معین خودشان را به روز کنند. update کردن ویندوز هم میتواند تا حد بسیار زیادی مفید و موثر باشد.
8) همیشه به یاد داشته باشید که بعد از تمام شدن کارتون در میل یا مسنجر، آنها را Sign-out یا logout نمایید. حتی الامکان History و Coocki های مرورگر اینترنتی را پاک کنید.
9) بهتر است در مکان های عمومی در حالت Secure وارد میلتون بشید. با اینکار اطلاعات در هنگام ارسال، ابتدا رمز گذاری شده و سپس ارسال می شود.با اینکار امکان سرقت اطلاعات در هنگام ارسال بسیار کم میشود.
10) trojan اسم گروهی از برنامه های مخرب هستند که میتوانند با نفوذ به کامپیوتر قربانی علاوه بر ارسال اطلاعات مورد نیاز هکر از قبیل IP، پسورد، نوع سیستم عامل و …سبب هجوم انواع ویروس ها ، اسب های تروا و … به کامپیوتر شوند. لازم به ذکر است که این قبیل برنامه ها اقدام به عوض کردن شکل وشمایل خود به گونه ای هستند که اطمینان کاربر به بی خطر بودن آنها کاملا جلب میشود. مثلا این برنامه ها خود را به شکل یک فایل عکس درآورده و با یک اسم اغواگر ، قربانی را کنجکاو میکنند که از محتوی فایل باخبر شود. اسامی مانند MyPic.JPG,Love.JPG,… براحتی هر فردی را فریب می دهند.

چهارشنبه 28/9/1386 - 11:12
پسندیدم 0
UserName