ده راه برای افزایش سرعت سیستم
توسط : hamid online

1) برای افزایش سرعت ویندوز لازم است که هر از چند گاهی درایوهای خود را پاکسازی کنید . برای این کار میتوانید بر روی نام هر درایوی که می خواهید کلیک راست کرده و از منوی ظاهر شده properties را انتخاب کرده و از برگه General گزینه Clean up  را انتخاب کنید و فایل های اضافی را پاک کنید.
2) تا جایی که امکان دارد از نصب برنامه های دیگر بر روی درایوی که ویندوز در آن نصب است ، خود داری کنید. در اغلب برنامه ها در هنگام نصب ، نوع نصب از شما پرسیده می شود که بصور اتوماتیک بر روی حالت عادی (Typical) قرار دارد، در اینصورت برنامه بر روی درایو ویندوز(مثلا C ) و در پوشه Program files نصب میشود. با انتخاب گزینه Browse  و انتخاب مسیر دیگری برنامه در درایو دیگری نصب میشود. توصیه میشود در ویندوز XP حداقل 2 گیگابایت از فضای درایو سیستم خالی باشد.
3) ویروس کش خود را بروز نموده و سیستم خود را در حالت SafeMode ویروس کشی نمائید. ویروس ها باعث کند شدن سیستم میشوند.
4) اگر سرعت و کارایی ویندوز تان بر شکل و شمایل ویندوز و زیبایی ویندوز ارجحیت دارد، میتوانید ویندوز را در بهترین شرایط کاریش تنظیم نمایید. برای اینکار System را از Control Panel اجرا کنید، سپس وارد تب Advanced شوید و در آنجا گزینه Settings مربوط به Performance را انتخاب کنید.  حال Adjust for best performance را انتخاب کرده و ok را بزنید. اگر از شمایل جدید ویندوز خوشتان نمی آید میتوانید مراحل قبلی را تکرار کرده و در انتها در قسمت Costume تغییرات مورد علاقه خود را بوجود آورید.
5) بهتر است که صداهای ویندوز که برای شروع ویندوز، بستن پنجره ها و … شنیده می شود را قطع کنید. برای اینکار در کنترل پنل ، Sounds and Audio Devices را اجرا نموده و از تب Sounds ، و در قسمت Sound Scheme، گزینه No Sound را انتخاب کنید.
6) Wallpaper هر چند که ویندوز را زیبا و قشنگ می کند، به همان نسبت سیستم را کند میکند. میتوانید در Contol Panel،  ـDisplay را اجرا نموده و در تب Desktop در قسمت Bachground گزینه None را انتخاب کنید.
7) برنامه هایی را احتیاج ندارید را Uninstall کنید یا حتی الامکان از اجرای آنها در Start up جلوگیری نمایید. اجرای این برنامه ها شدیدا باعث کند شدن سیستم میشود.(بهتر است آنتی ویروس و فایروال از این امر مستثنی باشد.)
8)Ram مهمترین نقش را در سرعت سیستم دارد، پس حتی الامکان آن را ارتقاء دهید. در غیر اینصورت می توانید از برنامه هایی که مخصوص مدیریت رم هستند و در فواصل معین رم را خالی میکنند. حداقل رم مورد نیاز برای xpـ 256 مگابایت است. برای بهتر اجرا شدن برنامه های دیگر مثل Photoshop, Office و … به مقدار بیشتری رم نیازمند خواهید بود.
9) گاهی DiskDefragment می تواند شما را به سرعت بیشتری برساند. این کار باعث مرتب شدن فایل ها روی هارد می شود. برای دسترسی به این برنامه باید در مسیر زیر به دنبال آن بگردید :
Start > All Programs (at Windows Xp) > Accessories > System Tools> Disk Defragmentor
10) اگر با همه این کارها بازهم از سرعت ویندوزتون ناراضی بودید ، این روش آخر حتما دوای درد شماست !ابتدا کامپیوتر را ریست نموده، سپسCD ویندوز ( بهترست Bootable ) باشد. سپس طبق دستور ویندوز خود را عوض کنید. انشاءا… مشکلتان حل می شود.

چهارشنبه 28/9/1386 - 11:12
پسندیدم 0
UserName