روغن زیتون
توسط : aftab
روغن زیتون
ملكه روغنهاى مایع نباتى است
تاریخچه روغن زیتون
از زمانهاى بسیار قدیم انسان مى دانست كه اگر میوه زیتون را فشار دهد روغن مایعى از آن خارج مى شود كه مزه و طعم مطبوعى دارد. كشورهایى كه درخت زیتون در آن جا به عمل مى آید مخصوصا كشورهاى حوزه مدیترانه روغن زیتون را به فراوانى در دسترس خود دارند و از آن مصرف مى كنند و به این ماده روغنى ((ملكه روغنهاى نباتى مایع ))لقب داده اند.
قبل از كشف دنیاى جدید به وسیله كریستوف كلمب و فتح مستعمرات كه باعث شناسایى بادام زمینى و روغن آن (آراشید) شد - كشورهاى اروپایى غربى از گردو، منداب و میخك روغن مى گرفتند و به مصارف غذایى مى رسانیدند. از قرون وسطى تا اواخر قرن چهاردهم كشت منداب كه به فرانسه به آن كولزا مى گویند و هم چنین شلغم و میخك بیش از سیصد هزار هكتار از زمینهاى فرانسه را زیر كشت گرفته بود و صنعت روغنگیرى از این محصولات رونق بسیار داشت . در سال 1939 كشت این محصولات به یك دهم تقلیل یافت . در زمان جنگ روغنگیرى از این فرآورده ها دوباره شروع شد و روغن تخم گل آفتاب گردان هم به آن اضافه گردید ولى در حال حاضر بیش از هر روغن نباتى مایع در فرانسه روغن مایع بادام زمینى (آراشید) زیاد شده است .
اكنون در فرانسه هر سال دویست و هشتاد هزار تن روغن آراشید (بادام زمینى ) و پانزده هزار تن روغن زیتون مصرف مى شود.
ارزش غذایى روغن زیتون
روغنهاى نباتى مایع برعكس روغنهاى سفت نباتى براى تغذیه بهتر و ارزش ‍ غذایى آن بیشتر است و از همه مهمتر اینكه زودتر هضم مى شود.
روغنهاى مایع نباتى از نظر كالرى بسیار غنى هستند چنانكه صدگرم روغن زیتون هزار كالرى حرارت تولید مى كند. روغن مایع نباتى اگر صددرصد چربى داشته باشد املاح معدنى و ویتامین نخواهد داشت .
روغنهاى مایع نباتى خام بطور خفیف لینت دهنده هستند و از طرف دیگر ترشحات كیسه صفرا را آسان مى سازند و تولید صفرا را زیاد مى كنند.
روغنهاى مایع نباتى اگر بطور خام مصرف شوند همه هضم آن را مى توانند تحمل كنند حتى اشخاصى كه نارسایى كبدى دارند.
درخت زیتون را وقتى بكارند میوه آن دویست تا صدوپنجاه برابر درشت تر از میوه زیتون درختانى است كه به طور وحشى مى رویند.
روغن زیتون املاح معدنى زیادى مانند فوسفور، گوگرد، پوتاسیوم ، منیزیوم ، كلسیم ، كلر، آهن ، مس ، منگنز، كاروتن و ویتامینهاى ((آ)) و ((ث )) دارد.
روغن زیتون مایع خام را چه اشخاصى مى توانند مصرف كنند؟
روغن زیتون مایع خام را همه مى توانند مصرف كنند.
به كسانى كه نارسایى كبد دارند توصیه مى شود كه براى رفع ورم كبدشان صبح ناشتا یك قاشق سوپخورى روغن زیتون خام بخورند.
چه روغن زیتونى مرغوب است ؟
روغن مایع زیتون باید از میوه زیتون تهیه شود و با هیچ روغن مایع دیگرى مخلوط نشده باشد و كاملا زیتون خالص باشد تا بتوان اسم روغن زیتون را بر آن گذاشت .
بهترین روغن زیتون از فشار اول آن به دست مى آید كه به آن روغن بكر مى گویند.
براى به دست آوردن روغن بكر زیتون ، میوه هاى زیتون را در ماشینهاى مخصوص له مى كنند و به صورت خمیر در مى آورند و با پرسهاى هیدرولیك روى آن فشار وارد مى آورده اند و به این ترتیب هفتاد درصد روغنى را كه در میوه زیتون است خارج مى كنند. این روغن زیتون بكر زیتون است . بعدا به تفاله هاى خمیر میوه زیتون آب جوش مى افزایند و آن را تحت فشارهاى شدید قرار مى دهند كه سى درصد بقیه مواد روغنى آن خارج مى شود. این دو روغن فشار اول با فشار دوم مخلوط مى كنند و به نام روغن زیتون خالص در بازار مى فروشند. روغن زیتون بكر براى رفع یبوست و امراض كبدى بسیار مفید است .
موریس مسگه در كتاب خود به مبتلایان یبوست و امراض كبدى توصیه مى كند هر روز صبح ناشتا یك قاشق سوپخورى روغن زیتون بكر مصرف كنند تا عوارض یبوست و امراض كبدى در آنها برطرف گردد.
مصارف خارجى زیتون
- میوه زیتون رسیده را مى كوبند و به صورت ضماد روى دمل و آبسه مى گذارند خیلى زود آن را مى رساند.
- بچه هایى كه كم خون هستند یا استخوانشان نرم است روغن زیتون را به بدن آنها مى مالند و حمام آفتاب مى دهند.
- روغن زیتون را به لثه هاى دندان مى مالند و با انگشت ماساژ مى دهند تا از پیوره جلوگیرى كند.
- روغن زیتون را با سیر كوبیده مخلوط مى سازند و از آن مرهمى درست مى كنند كه آن را در جاهاى دردناك رماتیسم ، درد اعصاب و درد مفاصل مى گذارند تا آن را درمان كند.
- وقتى بخواهند از ریزش موى سر جلوگیرى كنند ده شب سر را با روغن زیتون چرب مى كنند، و دستمالى بر آن مى بندند. مى خوابند و صبح آن را با شامپوى زرده تخم مرغ مى شویند.
- براى معالجه نقرس ، پنج بابونه را در چهل گرم روغن زیتون مى خیسانند و آن را در بن مارى گرم مى كنند و یا در آفتاب مى گذارند تا شیره گل بابونه در روغن زیتون وارد شود. بعد آن را با فشار صاف مى كنند و روى جاهاى دردناك بیمارى نقرس مى مالند.
- براى معالجه یبوست هاى تشنج آور دویست تا چهارصد گرم روغن زیتون را با یك لیتر آب گرم مخلوط كرده و تنقیه مى كنند.
مناطق زیتون كارى ایران
در حال حاضر تعداد درختان زیتون ایران در حدود 132 میلیون درخت است كه سطحى كه زیر كشت آن قرار گرفته است در حدود 2650 هكتار است حد متوسط عمل كرد یك تن و نیم در هر هكتار و جمع كل تولید زیتون 400 تن و مقدار تولید روغن زیتون سالیانه 400 تن مى باشد.
ولى در برنامه پنجم علاوه بر اصلاح باغات زیتون در رودبار، بهشهر، گرگان ، گنبد كاوس در شمال و در استان فارس هم 10000 هكتار زمین زیتون كارى خواهد شد.
رودبار و طارم به سه هزار هكتار باغ و یك میلیون درخت زیتون یكى از مهمترین مناطق تهیه و تولید زیتون ایران است .
چهارشنبه 28/9/1386 - 9:25
پسندیدم 0
UserName