جوانه
توسط : aftab
گندم و جوانه گندم
مصرف این ماده مهم غذایى سلامت شما را بیمه مى كند.
گندم ، همین دانه ریزى كه به صورت نان و یا شكلهاى دیگر مورد مصرف عموم قرار مى گیرد، از جمله دانه هایى است كه املاح و عناصر بسیارى را در خود دارد. پس چه بهتر كه شما هم با خواص و اثرات آن در مبارزه با برخى بیماریها آشنا شوید.
گندم چه دارد؟
در گندم املاح معدنى و عناصر كاتالیتیك فراوان وجود دارد مثل : كلسیم ، منیزیوم ، سدیم ، پوتاسیوم ، كلر، گوگرد، فلوئور، سیلیسیوم ، مس ، منگنز، كوبالت ، ید، آرسنیك ، چربى فوسفوردار، روى ، نشاسته ، ویتامین ((آ، ب 1))، ((ب 2))، ویتامین ((ا)) كه در جوانه گندم به وجود مى آید و ویتامینهاى ((كا)) ((د))، ((پ پ ))، مخمرها و دیاستازها.
گندم از مواد غذایى كامل طبیعت است كه قرنها است خوراك بشر را تاءمین مى كند و یكى از نعمتهاى بزرگ خداوند است . امروز در سایه علم و دانش ‍ معلوم شده است این دانه كوچك و حقیر گنجى از املاح و ویتامین در خود نهفته دارد و بعید نیست در آینده اسرار دیگرى از آن كشف گردد.
نان را در قدیم بهتر از حالا تهیه مى كردند. در نتیجه مواد غذایى آن كاملتر بود و از دست نمى رفت به این ترتیب كه گندم را با كود طبیعى به عمل مى آورند. براى آرد كردن آن از آسیاى بادى و یا آبى استفاده مى كردند و به علت سرعت آسیاهاى برقى قسمتى از ویتامینهاى آن از دست نمى رفت و آرد تصفیه شده به دست نمى داد. به علاوه آن را با خمیر مایه طبیعى به عمل مى آوردند و نان را با حرارت آتش چوب یا هیزم مى پختند و در نتیجه چنین نانى هم مغذى بود و هم سالم و خوشمزه .
اكنون چنین نانى در شهرهاى بزرگ كه پخت نان را صنعتى كرده اند كمتر پیدا مى شود و براى یافتن آن باید به شهرها و روستاها رفت و چنین نانى را به دست آورد.
امروزه باید از جوانه گندم استفاده كنیم زیرا جوانه گندم براى تمام كسانى كه دچار كمبود املاح معدنى شده اند یا بى خونى و ضعف پیدا كرده اند و از لحاظ جسمى و روحى ناتوان و ضعیف شده اند، رشد آنها سریع نیست ، نرمى استخوان دارند، مسلول شده اند، خانمهایى كه حامله هستند و یا فارغ شده و یا بچه شیر مى دهند غذایى عالى و ممتاز است و مصرف آن به تمام این اشخاص توصیه مى شود.
وقتى دانه گندم معمولى را با گندم جوانه زده ، مقایسه كنیم از نظر تغییراتى كه در مواد حیاتى آن پیدا شده است دچار تعجب و شگفتى مى شویم . به این مقایسه توجه كنید.
گندم كامل:
فوسفور 423 میلى گرم درصد. منیزیوم 133 میلى گرم درصد. كلسیم 45 میلى گرم درصد.
گندم جوانه زده :
فسفر 1050 میلى گرم درصد. منیزیوم 342 میلى گرم درصد. كلسیم 71 میلى گرم درصد.
براى اینكه بهتر ارزش غذایى جوانه گندم در نظر شما روشن شود كافى است بگوییم كه نان سفید تقریبا داراى 86 میلى گرم فوسفور، 5/0 میلى گرم منیزیوم و 14 میلى گرم كلسیم است .
طرز تهیه جوانه گندم خیلى آسان است . گندم خوب و تازه را (اگر از جاهاى ییلاقى باشد بهتر است ) انتخاب كنید و آن را بشویید و بعد در ظرفى كه آب نیمه گرم دارد خیس كنید و بگذارید بیست و چهار ساعت بماند. بعد آب آن را بریزید و دوباره بشویید و در بشقاب گودى جا دهید و روى آن پارچه مرطوب بگذارید. بعد از دو روز در تابستان و چهار روز در زمستان جوانه هاى كوچك شیرى از آن پیدا مى شود كه همان جوانه گندم است .
گندم جوانه زده را نمى شود كنسرو كرد، باید همان روز مصرف كرد و هر روز دوباره تازه آن را تهیه كرد.
مقدار مصرف جوانه گندم تازه یك تا سه قاشق قهوه خورى است كه باید آن را به تنهایى جوید و با غذاهاى دیگرى مخلوط كرده مصرف كرد.
اگر هر دو یا سه ماه ، پانزده یا بیست روز جوانه گندم تازه تهیه كنید و بخورید به زودى خواهید دید تغییر محسوسى در شما پیدا شده است و شما سالم و با نشاط شده اید.
جوانه گندم ، بى اندازه مقوى و نیروبخش است ولى مصرف آن براى بعضى از كسانى كه فشار خون دارند، منع شده است .
بسیارى از غذاشناسان عصر جدید مخصوصا دكتر گلیورد هاوزر ثابت كرده است كه با تقلیل مصرف گندم كامل امراضى از قبیل : ضعف عمومى بدن ، نرمى استخوان ها، كولیت ، تصلب شرائین ، كم خونى ، یبوست و ناتوانى جنسى زیاد شده است و بهترین راه مبارزه علیه این بیمارى این است كه غذاى خود را از نان كامل یا طبیعى ترتیب دهیم و یا جوانه گندم را تهیه كرده و با غذاى خود مصرف كنیم . در كتاب گذرنامه براى یك زندگى نوین اثر گیلورد هاوزر جوانه گندم یكى از غذاهاى معجزه گر هاوزر است كه مصرف آن را در موارد بسیارى تجویز و توصیه كرده است و بسیارى از خانواده ها با مصرف آن بهبود یافته و تغییر محسوسى در حالت جسمى و روحى خود مشاهده كرده اند.
چهارشنبه 28/9/1386 - 9:22
پسندیدم 0
UserName