ریزش منطقه ای مو
توسط : mahdi68am
 

گاهی اتفاق می افتد که انسان ناگهان متوجه می شود لکه هایی به اندازه یک سکه کوچک یا بزرگ در قسمتی از سرش به وجود آمده که فاقد موست. این نوع ریزش مو که به آن ریزش منطقه ای گفته می شود نوعی از ریزش است که در مطالعات پزشکی مشخص شده فقط یک درصد مردم دنیا به آن دچار می شوند. و البته هیچ بعید نیست که هر کدام از ما آن یک نفری باشیم که از بین صد نفر این عارضه را پیدا می کند.

طبق مطالعات پزشکان این نوع ریزش مو ناگهان اتفاق می افتد و با شل شدن و ریزش مو های اطراف لکه ای که ابتدا بر اثر افتادن چند تار مو به وجود آمده بزرگ و بزرگتر می شود و اگر چه تجربه نشان داده که این عارضه چندان نگران کننده نیست و بعد از چند ماه مجددا بر روی آن مناطق موی جدید می روید، اما مواردی هم دیده شده که لکه های بدن مو بر اثر بی توجهی، اندک اندک به همدیگر پیوسته و باعث طاسی شده است. به اضافه اینکه متخصصان پوست و مو می گویند احتمال دارد این عارضه موه های ابرو را نیز در بر بگیرد و در مردان موجب ریخته شدن قسمتی از مو های صورت نیز شود.

چنانچه بیماری مدت زیادی طول بکشد امکان رویش موی جدید کمتر است و اگر در سنین پایین اتفاق بیفتد بعید نیست پایداری بیشتری داشته باشد.

علت ریزش منطقه ای مو هنوز به طور کامل شناخته نشده، عده ای از پزشکان معتقدند این بیماری خود ایمن(آلرژی به خود) است. یعنی بدن مو های غیر سفید را غریبه تصور کرده و اقدام به دفع آنها می کند.

این نوع بیماری عفونی نیست و قابلیت سرایت به دیگران را ندارد، ولی گفته می شود تمایل فامیلی را برای ابتلا به آن نمی توان نادیده گرفت.

چهارشنبه 28/9/1386 - 7:39
پسندیدم 0
UserName