مادران ركورددار جهان
توسط : saber_tayson
 • كوچكترین مادر رسماً تایید شده، «لینا مدینا» از اهالی كشور پرو است كه در سال ۱۳۱۸ خورشیدی (۱۹۳۹ میلادی) وقتی كه فقط ۵ سال و ۷ ماه سن داشت، طی یك عمل سزارین پسری به وزن 2.59 كیلوگرم به دنیا آورد. فرزند لینا مثل برادری برای او رشد كرد و وقتی ۱۰ ساله بود، متوجه شد كه لینا مادرش است.

• در۲۰ فرورین ۱۳۸۲ (۹ آوریل ۲۰۰۳) «ساتی‌آبهاما ماهاپاترا»، معلم بازنشته ۶۵ ساله هندی، با به دنیا آوردن یك پسر، مسن‌ترین مادر دنیا شد. ساتی‌آبهاما ۵۰ سال بود كه با همسرش ازدواج كرده بود و آن پسر اولین بچه‌شان بود. نطفه كودك از طریق كاشت تخمك خواهر‌زاده ۲۶ سالهٔ ساتی‌آبهاما و تلقیح مصنوعی با اسپرم شوهرِ خواهر‌زاده‌اش ایجاد گشت.

• «بابی مك‌كاهی» مادری است كه ركورد بیشترین تعداد فرزند زنده مانده در یك زایمان را دارد. او در ۲۸ آبان ۱۳۷۸ (۱۹ نوامبر ۱۹۹۷) اولین هفت‌قلوهای نجات‌یافته جهان را (۴ پسر و ۳ دختر) در بیمارستان دانشگاه آیوا به دنیا آورد. نطفه بچه‌ها داخل لوله آزمایش تلقیح مصنوعی یافته بودند، و بعد از ۳۱ هفته طی یك عمل سزارین ۱۶ دقیقه‌ای به دنیا آمدند.

• «جِین بلیكلی» ركورد كوتاه‌ترین فاصله بین دو زایمان مجزا را دارد. او «جوزف رابرت» را در ۱۲ شهریور ۱۳۷۸ (۳ سپتامبر ۱۹۹۹) و «اَنی جسیكا جویس» را در ۱۱ فروردین ۱۳۷۹ (۳۰ مارس ۲۰۰۰) به دنیا آورد. فاصله تولد دو كودك ۲۰۸ روز (كمتر از ۷ ماه) بود.

• «الیزابت آن باتل» ركورد طولانی‌ترین فاصله بین دو زایمان را در اختیار دارد. او «بلیندا» را در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۳۵ (۱۹ می ۱۹۵۶) و «جوزف» را در ۲۹ آبان ۱۳۷۶ (۲۰ نوامبر ۱۹۹۷) به دنیا آورد. فاصله بین تولد دو كودك ۴۱ سال و ۱۸۵ روز بود. وقتی كه جوزف متولد شد، مادرش ۶۰ ساله بود.

• بیشترین تعداد فرزند متولد شده از یك مادر كه به طور رسمی ثبت شده است، ۶۹ فرزند و متعلق به اولین همسر «فیدور واسیلیو» (۱۰۸۶ - ۱۱۶۱ خورشیدی، ۱۷۰۷ - ۱۷۸۲ میلادی) از اهالی شویا ی روسیه است. در فاصله سالهای ۱۱۰۴ تا ۱۱۴۴ ( ۱۷۲۵ تا ۱۷۶۵ میلادی)، در طی ۲۷ زایمان، او ۱۶ زایمان دوقلو، ۷ زایمان سه‌قلو، و ۴ زایمان چهارقلو داشت. از این تعداد ۶۷ نفر دوران كودكی را به سلامت طی كردند.

• در این روزگار «لئونتینا آلبینا» اهل سان‌آنتونیو، شیلی ركورد بیشترین تعداد زایمان را داراست. لئونتینا ادعا می‌كند كه مادر ۶۴ كودك است، كه از این تعداد تولد ۵۵ كودك ثبت شده است. نام او در كتاب ركوردهای گینس در سال ۱۳۷۸ (۱۹۹۹ میلادی) ثبت شد، اما در چاپهای بعدی، نام او حذف گشت.

 

 

این را خانم‌ها حتما بخوانند: و با این همه، شما هنوز فكر می‌كنید كه داشتن دو كودك در خانه، مشكل بزرگی است!

و این را خانم‌ها هرگز نخوانند، لطفاً: خودمانیم‌ها، بزرگ كردن حتی یك بچه هم ركوردی است بس عظیم كه از عهده هیچ «مردی» بر نمی‌آید و هیچ نوشته‌ای نمی‌تواند آن را نشان دهد.

 

 

سه شنبه 27/9/1386 - 18:24
پسندیدم 0
UserName