نشانه هایی از ظهور
توسط : meloudi

 

یکی از حوادثی که در فاصله کمی از قیام مهدی منتظر(عج) رخ می دهد. ندایی است که از آسمان بر خاسته و نام حضرت قائم را به گوش تمام جهانیان  می رساند.

شیخ طوسی، نعمانی و شیخ صدوق در کتابهای خود روایات زیادی را در این مورد نقل کرده اند که ما به ذکر یکی از آنها بسنده می کنیم.

نعمانی به سند خود از امام محمد باقر (ع) چنین نقل می کند:« آن ندای آسمانی بر نخواهد خواست مگر در ماه رمضان ، که ماه خداست. آن ندا از جبرئیل است که خطاب به مردم سر داده می شود و نام قائم را در همه جا طنین انداز می سازد. تا آنجا که همه ساکنان زمین از شرق تا غرب آن ندا را خواهند شنید. از وحشت شنیدن آن ندا هر کس در خواب فرو رفته بیدار شده و هر کس بر پا ایستاده ناچار به نشستن می شود و هر کس  بر زمین نشسته ، به ناگاه از جای برمی خیزد . پس رحمت الهی بر کسی باد که این ندا را بشنود و به آن پاسخ گوید.»

از جمله وقایع طبیعی دیگری که قبل از قیام منجی عالم بشریت رخ می دهد و در روایات ما به آن اشاره شده است، نوعی از ماه گرفتگی و خورشید گرفتگی است که در تمام طول عمر کره ی زمین سابقه نداشته و باعث بر هم ریختن حساب تمام ستاره شناسان می شود.

نعمانی در کتاب خود از امام باقر (ع) نقل می کند که حضرتش فرمودند:«دو نشانه در قبل از ظهور قائم ما وجود دارد که از زمان هبوط آدم به زمین سابقه نداشته است، یکی گرفتن خورشید در نیمه ی ماه رمضان و دیگری گرفتن ماه در آخر این ماه است.»

لازم به تذکر است که علت عجیب بودن این ماه گرفتگی و خورشید گرفتگی این است که به حساب ستاره شناسان معمولاٌ ماه گرفتگی در نیمه ماه و خورشید گرفتگی در اواخر ماه رخ می دهد و به همین دلیل هم در روایات آمده که به سبب وقوع این حادثه ، حساب ستاره شناسان به هم می ریزد.

در انتظار موعود- شفیعی سروستانی

 

 

 

 

 

 

به نیت تعجیل در ظهور حضرت صلوات بر محمد و آل محمد

سه شنبه 27/9/1386 - 8:55
پسندیدم 0
UserName