استقبال و عضویت برای دست‌رسی به اینترنت كاهش یافته است.
توسط : mahdid

استقبال و عضویت برای دست‌رسی به اینترنت از طریق پهن‌باند در كشورهای اروپایی در سال گذشته، كاهش یافته است.

براساس گزارش ECTA نرخ استقبال و عضویت برای دست‌رسی به اینترنت از طریق پهن‌باند در كشورهای اروپایی در سال گذشته، كاهش یافته است.
در گزارشی كه روز گذشته در این زمینه منتشر گردیده، اشاره شده است كه تعداد متقاضیان عضویت برای استفاده از اینترنت به وسیله‌ی پهن‌باند در اروپا، در سومین سه ماهه‌ی سال 2006 در حدود 7 درصد افزایش داشته است اما این میزان رشد در مدت زمان مشابه از سال 2005 بیش از 23 درصد بوده است.

در برخی از كشورهای اروپایی مانند دانمارك و بلژیك، رشد تعداد كاربران اینترنتی پهن باند تقریبا متوقف شده است، چرا كه آنان تنها رشدی در حدود 3 درصد را تجربه كرده‌اند. فرانسه پس از استقبال خوب از اینترنت پهن باند در سال 2005، در سال 2006 تنها در حدود 10 درصد رشد استفاده از این سرویس را داشته و اسپانیا، سوئد و استرالیا نیز با كاهش قابل توجهی در استفاده از اینترنت پهن باند، روبه‌رو شده‌اند.
به گفته‌ی كارشناسان، كاهش استقبال مردم از اینترنت پهن باند در كشورهای اروپایی كه خود پیشتازان انقلاب پهن باند بوده‌اند، تعجب برانگیز و نیز تا حدودی ناامید كننده خواهد بود.

این در حالی‌ست كه در انگلستان مردم بیش از گذشته برای دست‌رسی به اینترنت به وسیله‌ی پهن باند، درخواست كرده و یا عضو شده‌اند. در كشور آلمان نیز درخواست كاربران برای پهن باند هم‌چنان روند رو به رشدی را تجربه می‌كند.
اروپا، جایگاه برخی از كشورهای اصلی ارایه دهنده‌ی پهن‌باند در دنیاست. اگرچه به اعتقاد كارشناسان مربوط بیم آن می‌رود كه اگر مسولان این زمینه به فكر نباشند در آینده‌یی نه چندان دور، اروپا موقعیت كنونی خود در این بازار را از دست بدهد.

دوشنبه 26/9/1386 - 17:44
پسندیدم 0
UserName