دانش‌آموزان ژاپنی روزانه بیش ازیك ساعت‌ازاینترنت تلفن همراه استفاده می كنند
توسط : گردباد

نتایج یك تحقیق دولتی در ژاپن نشان می‌دهد دانش آموزان مدارس راهنمایی و دبیرستان در این كشور روزانه بیش از یك ساعت از شبكه اینترنت تلفن همراه خود استفاده می‌كنند.


به گزارش روز یكشنبه تلویزیون سراسری ژاپن (ان.اچ.كی) بر اساس این تحقیق كه توسط دفتر كابینه دولت این كشور انجام شده‌است، دختران دانش آموز مقطع دبیرستان در ژاپن با بیش از دو ساعت استفاده از اینترنت در روز در صدر این جدول قرار دارند.

به گزارش ایرنا به نقل از "ان.اچ.كی"، دفتر كابینه دولت ژاپن این تحقیق را در ماه مارس سال جاری میلادی از بین پنج هزار دختر و پسر بین سنین ‪۱۰‬ تا ‪ ۲۹‬سال انجام داد كه ‪ ۴۹‬درصد یا دو هزار و ‪ ۴۶۸‬نفر در این تحقیق شركت كردند.

به گزارش ان.اچ.كی، زمان متوسط استفاده از اینترنت تلفن همراه از جمله مشاهده وب سایتها برای دانش آموزان پسر مدارس راهنمایی ‪ ۷۱‬دقیقه و برای دانش آموزان دختر مقطع راهنمایی ‪ ۷۹‬دقیقه است.

این زمان برای دانش آموزان پسر مقطع دبیرستان ‪ ۹۹‬دقیقه و برای دختران دانش آموز مقطع دبیرستان ‪ ۱۲۴‬دقیقه در روز بود.

دانش آموزان شركت‌كننده در این تحقیق در پاسخ به این كه مشكلات مربوط به استفاده از اینترنت چیست؟ ‪ ۵۰‬درصد گفته‌اند كه ایمیل‌های ناخواسته بیش از اندازه، از جمله این مشكلات است.

در این بررسی ‪ ۹۲‬درصد از دانش آموزان مدارس مقطع راهنمایی و ‪ ۸۵‬درصد از دانش آموزان دبیرستانی گفتند كه از وجود نرم افزار كنترل والدین كه وب سایتهای مضر در تلفن‌های همراه را مسدود می‌كند، اطلاعی ندارند.

دولت ژاپن در راستای مبارزه با جرایم اینترنتی نرم افزار كنترل والدین از وب سایتهای مضر را ایجاد كرده است.

این نرم افزار به گونه‌ای است كه هنگام خریداری تلفن همراه برای كودكان، در این تلفنها نصب می‌شود تا سایتهای مضر ضد اخلاقی را برای كودكان مسدود كند.

يکشنبه 25/9/1386 - 20:53
پسندیدم 0
UserName