قشر حسي مغز بيماران ميگرني ضخيم تر است
توسط : sah2281987
به گزارش پایگاه شفا به نقل از برنا ۳ آذر ۱۳۸۶ :دردهاي ميگرني مي توانند بيماران را از پا در آورند.محققان مي گويند نواحي حسي مغز بيماران مبتلا به ميگرن با ساير افراد متفاوت است.اما هنوز ارتباطي بين اين تفاوت با بروز سردردهاي مزمن در اين بيماران پيدا نکرده اند.

محققان مرکز تصويربرداري طبي بيمارستان ماساچوست در آمريکا پس از انجام يکسري آزمايشات اعلام کردند ،ضخامت قشر حسي مخ بيماران ميگرني 21 درصد بيشتر از افراد عادي است.به گفته آنها ممکن است بروز تغييراتي در قشر حسي مخ، افزايش حساسيت افراد به درد را باعث شود.
اين گروه تحقيقاتي عنوان کردند،حملات مکرر ميگرني مي تواند علت اين تغييرات ساختاري در مغز و يا ناشي از آن باشد.
بسياري از مبتلايان از دوران کودکي از حملات ميگرني رنج مي برند. بنابراين تحريک بيش از اندازه مناطق حسي قشر مخ در دراز مدت را مي توان علت اين تغييرات دانست.
به گفته محققان تاکنون براي درمان نشانه هاي بيماري ميگرن تلاش زيادي شده است ولي اين امکان وجود دارد که با پيشگيري از بروز تغييرات در ساختار مغز، از حساسيت بيش از حد بيماران به درد جلوگيري شود.
پزشکان در حال حاضر براي درمان بيماران ميگرني از داروهاي مسدود کننده سيستم عصبي بتا مانند پروپرانولول و داروهاي ضد افسردگي مانند آمي تريپتيلين استفاده مي کنند.
يکشنبه 4/9/1386 - 16:51
پسندیدم 0
UserName