مخابرات توان ارائه پهناي باند لازم را ندارد
توسط : sah2281987
عليرغم نظرمديران وزارت ICT و شركت ديتا، واگذاري پهناي باند موردنياز به شركت‌هاي اينترنتي دچار مشكل شده است.

از سوي يكي از شركت‌هاي معروف ارائه كننده خدمات اينترنت در تماس با ايتنا اعلام شد درخواست پهناي باند شركت‌ها از دولت با مشكل مواجه شده است.

مدير فني اين شركت با اشاره به اين كه درخواست مبني بر خريد پهناي باند بيشتر حدود دو ماه پيش به شركت فناوري اطلاعات ارائه شده است، از عدم اختصاص آن خبر داد.

به گفته وي با فاصله كمي از اين درخواست، هزينه‌هاي لازم به شركت مخابرات پرداخت شده و به طور رسمي در سوابق ثبت شده است.
وي همچنين مدعي شد كه بلافاصله از سوي امور مشتركين ديتا، دستور لازم براي افزايش ظرفيت مورد نظر صادر گرديده اما تاكنون هيچ تغييري در اين زمينه انجام نگرفته است.

به گفته وي، در اين مدت 3 بار دستور افزایش برای اقدام ارسال شده است و هربار بعلت نبود پهنای باند توسط واحد فنی برگشت خورده است.

وي در اين زمينه به مكاتبه مكرر اين شركت با مديران مخابرات و وزارتخانه از جمله جواد رادمان مديرعامل ديتا و نيز محمد سليماني وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات اشاره كرد كه با گذشت بيش از يك ماه هنوز هيچ پاسخي به آنها داده نشده است.
ظاهرا اين مشكل براي شركت‌هاي بسياري ايجاد شده و مخابرات قادر به پهناي باند لازم آنها نيست، و تنها امكان برآوردن نياز براي مواد خاص وجود دارد.


مخابرات: هر نيازي به سرعت پاسخ داده مي‌شود
اين در حالي است كه مديران مخابرات و وزارت
ICT با اعلام كفايت پهناي باند موجود كشور، خود را آماده پاسخگويي فوري به همه درخواست‌ها مي‌دانند.

جواد رادمان، مديرعامل شركت فناوري اطلاعات(ديتا)، كمتر از يك هفته پيش در گفت‌وگويي اظهار داشت: در حال حاضر، نياز پهناي باند كشور تامين و حجم آن نيز 9 هزار و 600 مگابيت جهت ارسال و دريافت است.
وي افزود: امكان ارائه پهناي باند به
ISDP و ICPها و تمام دستگاه‌هاي دولتي به ميزان مورد درخواست فراهم است و هيچ محدوديتي در اين زمينه وجود ندارد.
وي در پايان مجددا تاكيد كرد: صريحا اعلام مي‌كنيم كه به هرميزان پهناي باند لازم را تامين مي‌كنيم.

همچنين سليماني وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات اخيرا با اشاره افزايش پهناي باند اينترنت در کشور پس از شروع دولت نهم تصريح كرده بود: عليرغم اعلام آمادگي ما براي افزايش پهناي باند، متقاضي براي انجام اين کار در کشور وجود ندارد، بنابراين کليه اشخاص حقيقي و حقوقي مي‌توانند نياز خود را به هر مقدار که باشد به مخابرات اعلام کنند تا براي آنان فراهم شود.»
شنبه 3/9/1386 - 10:49
پسندیدم 0
UserName