چند خبر سیاسی
توسط : javadrazmi
خبر اول اینکه

مدير كل آژانس بين المللي انرژي اتمي در سخنراني روز پنجشنبه اجلاس شوراي حكام در وين برخلاف گزارش هفته گذشته خود ادعا كرد او هنوز در تاريكي نسبت به موضوع پرونده هسته اي ايران قرار دارد. همزمان با اظهارات تند البرادعي عليه ايران منابعي در واشنگتن از برنامه ريزي و زمانبندي دقيق آمريكا براي تصويب قطعنامه سوم در روز دوم ديماه خبر مي دهند. به گزارش خبرنگار « تابناك » سخنان و ادعاهاي روز پنجشنبه محمد البرادعي زمينه مورد نياز براي صدور قطعنامه شديداللحني عليه ايران را كه پيش نويس آنرا فرانسه تهيه كرده و تلاش مي شود در نيمه ديماه به تصويب شوراي امنيت سازمان ملل برسد فراهم نمود. البرادي در اين سخنراني گفت : اين خيلي دور از حقيقت است كه يك سري از موارد مهم در برنامه هسته اي ايران را تاييد نماييم . او در مورد برنامه هاي سانتريفيوژ ايران ادعا كرد كه مطالعات ايران و همچنين فعاليتهاي ايران در زمينه سانتريفيوژها مي تواند استفاده نظامي داشته باشد و نتيجه گيري نمود كه نمي تواند اطمينان دهد مواد هسته اي و فعاليتهاي هسته اي اعلام نشده به چه مسيري هدايت مي شود. وي همچنين مدعي شد از سال گذشته تاكنون از اطلاعاتش درباره برنامه هسته اي ايران كاسته شده است !

.
منبع  خبر فوق
روزنامه جمهوري اسلامي 03/09/1386 صفحه دوم ستون جهت اطلاع

خبر دوم

در جست‌وجوي نامه احمدي‌نژاد به ساركوزي

شنيديم كه‌ تلا‌ش‌هاي وزارت امور خارجه ايران براي دسترسي به نامه محمود احمدي‌نژاد به همتاي فرانسوي‌اش هنوز به نتيجه نرسيده است. سايت فرارو به نقل از يك منبع آگاه نوشته كه مقامات و كارشناسان اين وزارتخانه اساسا در جريان نگارش و ارسال نامه احمدي‌نژاد به ساركوزي نبوده‌اند. به نوشته اين سايت، اين نامه به دستور رئيس‌جمهور و به وسيله يكي از نزديكان وي نوشته شده و مستقيما به سفير فرانسه در تهران تسليم شده است. مقامات وزارت خارجه اين خبر را تاييد يا تكذيب نكرده‌اند.
منبع: روزنامه اعتماد ملی 1/9/86 صفحه آخر ستون زمزمه

خبر آخر
کانديدايي از صدا و سيما

يک مجري اخبار شبکه دو سيماي جمهوري اسلامي قصد کانديداتوري از يکي از شهرستانهاي استان قزوين را دارد .

وي که با برنامه گفتگوي ويژه خبري شبکه دوم سيما مشهور شده است تمايل به کانديداتوري خود را به برخي از مسئولين اين حوزه انتخابيه اعلام کرده است.
منبع: ویژه های خبرگزاری آریا  http://www.aryanews.com/Default.aspx?cod=1020071114000321
شنبه 3/9/1386 - 8:50
پسندیدم 0
UserName