قرص ضدبارداری ویژه مردان ارائه شد
توسط : mgoo68
گروهی از دانشمندان آمریکایی روش جدیدی را برای جلوگیری از بارداریهای ناخواسته ارائه کردند که می تواند با استفاده از یک نوع قرص ضدبارداری تولید اسپرماتوزوئید را غیرفعال کند.

تیم تحقیقاتی جیم دالتون از دانشگاه اوهایو که نتایج تحقیقات خود را در اجلاس انجمن علوم دارویی آمریکا در سان دیگو مطرح کرده اند، داروی ضدبارداری جدیدی را توسعه داده اند که ویژه مردان است و می تواند در مغز با غیر فعال کردن هورمونی که کنترل تولید اسپرماتوزوئید را به عهده دارد از بارداری های ناخواسته جلوگیری کند.

براساس گزارش وال استریت ژورنال، این دانشمند ضمن ارائه نتایج مثبت آزمایش این دارو روی موشها در این اجلاس علمی اظهار داشت: "کلید اصلی این داروی ضد بارداری ویژه مردان، یک تعدیل کننده گیرنده آندروژن انتخابی(Sarm)  است که در مغز، کنترل کننده تولید اسپرماتوزوئید را خاموش می کند."

تولید اسپرم می تواند پس از دو تا سه ماه از قطع درمان از سر گرفته شود. برای فعال کردن این محافظ ضد بارداری لازم است که مرد به مدت دو تا سه ماه روزی یک قرص جلوگیری را مصرف کند.

موشهای آزمایشگاهی با مصرف دوز 10 میلی گرم در روز از این قرص جلوگیری که C-31 موقتی نامیده می شود، 100 درصد نابارور شدند و پس از 100 روز از توقف درمان، سطح بارور به 100 درصد پیش از جلوگیری بازگشت.

منبع : خبر گزاری مهر

يکشنبه 27/8/1386 - 20:1
پسندیدم 0
UserName