هکر آمریکایی 250 هزار رایانه را آلوده کرد
توسط : mgoo68
یک هکر آمریکایی که بیش از 250 هزار رایانه را آلوده کرده است در خطر جریمه نقدی به ارزش دو میلیون دلار و محکومیت حبس به مدت 60 سال قرار دارد.

جان شیفر، هکر 26 ساله آمریکایی از سوی مدعی العموم دادگاه لس آنجلس محکوم به کلاهبرداری 19 هزار دلاری از "سیمپل اینترنت"، یک شرکت هلندی تبلیغات آنلاین که وی را به عنوان مشاور استخدام کرده بود، شده است.

این هکر آمریکایی روی 150 هزار رایانه این شرکت نرم افزار شنود خود را نصب کرده بود و روی 100 هزار رایانه شخصی دیگر، برنامه های همکارانش را نصب کرده بود که کدهای جاسوسی را وارد سیستم های رایانه ای می کردند.

براساس گزارش لس آنجلس تایمز، این هکر که به عنوان مشاور امنیت رایانه ها بسیار معروف است، در دنیای هکرها با نام مستعار "بات مستر" (استاد بات) به عنوان مختصص حملات "بات نت" مشهور است. "بات" درحقیقت عنوان برنامه ای است که اگر روی رایانه های شخصی نصب شود، به روش پرقدرتی می تواند از یک رایانه خارجی، سیستم را کنترل کند. درحالی که یک "بات نت" شبکه این رایانه ها است که می تواند با ساخت یک سیستم کنترلی تمام نواسات رایانه ای را ثبت کند.

شیفر با برنامه بات و کدهای جاسوسی نصب شده روی رایانه هایی که برنامه های مایکروسافت را استفاده می کردند، موفق شده بود نام کاربری و رمزعبور این رایانه ها را برای دستیابی به حساب های بانکی بسیاری از کاربران کشف کند.

جلسه دادگاه "استاد بات" سوم دسامبر برگزار می شود و درصورتی که محکوم شود، ملزم به پرداخت دو میلیون دلار جریمه و 60 سال حبس می شود.

يکشنبه 20/8/1386 - 19:29
پسندیدم 0
UserName