معروفترین فرعون مصر باستان صاحب خانه جدید شد
توسط : mgoo68
55 سال پس از کشف معروفترین مومیایی فراعنه مصر، برای نخستین بار این گنجینه ارزشمند مصر باستان برای بازدید عموم به نمایش گذاشته شد.

55 سال پیش هاوارد کارتر از دیرینه شناسان برجسته برای نخستین بار پای به مقبره "توت آنخامون" معروفترین فرعون باستان در دره پادشاهان مصر گذاشت.

تصویر شبیه سازی شده رایانه ای معروفترین فرعون مصر باستان

اما روز گذشته بقایای وی با دقت و احتیاط ویژه از تابوت سنگی اش در مقبره یاد شده خارج و به محفظه شیشه ای کنترل شده ای منتقل شد تا بیشترین حفاظت های ممکن از آن به عمل آید.

دیرینه شناسان معتقدند صورت این فرعون با تمامی پادشاهان مصر باستان متفاوت بوده است. این فرعون دارای دندان های زیبای جفت شده ای بوده است که به واسطه آنها لبخند محسوسی را می توان در صورت مومیایی شده اش مشاهده کرد.

بر اساس گزارش گاردین، پیش از این نیز تیمی از دانشمندان فرانسوی با استفاده از تکنیک های پیشرفته رایانه ای و اسکن برداری های دقیق ، صورت این فرعون را شبیه سازی کرده بودند.

آنها این مدل رایانه ای را با استفاده از 1700 تصویر با ضریب شفافیت بالا شبیه سازی کرده اند. به گفته آنها تصویر به دست آمده مربوط به روزی است که فرعون یاد شده در 3300 سال پیش جان سپرده بود.

جمعه 18/8/1386 - 20:28
پسندیدم 0
UserName