جبهه و جنگ
جبهه يك مكتب است، درس‎هاي آن، ايمان و تعبّد و توكل و فداكاري است، امتحانش، «اخلاص» و «صبر» است، تاوادي السلام «جبهه»، تا طور «ميدان»، تا كربلاي «خطّ»، مسافتي است كه با «براق عشق» و «مركب همّت» مي توان طي كرد. دشت و كوه و كمر، سنگر‎ها و ميدان‎ها و ارتفاعات، دريا و باتلاق و رودخانه، معبر و كانال و نخلستان، همه جا... معطّر است. «عطر معنويت» جبهه‎ها را هوايي ملكوتي و فضايي عطرآگين و بهشتي بخشيده است.
در سالهاي افتخار آميز جنگ، كه با همة وجود غربت حسين و مظلوميت حق را حس مي كرديم و ميدانِ اُحد و معركة صفين را پيش چشممان آشكار مي ديديم، با فتنه در افتاديم،
با نفاق جنگيديم، با كفر، نبرد كرديم، احزاب مهاجم را تا آنسوي «خندق پيروزي» عقب رانديم، پرچم شرق و غرب را از بام تزوير، به زير كشيديم،
هشت سال، در‎هاي «جهاد و شهادت» كه به بهشت گشوده مي‎شد، به روي ما باز بود، هشت سال، باران فيض الهي و فوز عظيم، مداوم مي باريد، و ما، تني به آن نسپرديم و جاني را در زلال آن نشستيم. گوشه‎اي به تماشا ايستاديم، يا به تمنّا نشستيم، هيهات!
هشت سال، مائدة رزق خدا گسترده بود، و ساقي جان در بزم حضور، جام شهادت مي گرداند، هشت سال خورشيد پر فروغ ايمان و جهاد مي تابيد و دفتر عاشورئيان گشوده بود، در بازار «سوداي ايثار»، خداوند مشتري جان‎ها و مالهايمان بود.
هشت سال، كاروان شهادت، در سفر بود.
شهيدان كه مي دانستند متاع جان را در كدام بازار و به كدام مشتري بايد فروخت، فروختند ودر اين سودا، سود بردند.
مي دانستند كه حيات ابدي، از گرماي خورشيد شهادت است، خود را در معرض تابش آن نهادند و حرارت عشق و شوق را لمس كردند و شكفتند و پر گشودند.
مي دانستند كه زمزم شهادت، پاك كنندة دل و جان است و كوثر جانبازي، گواراتر از شهد و شراب.
امّت شهيد پرور هشت سال، در كورة گرم جنگ ، آبديده شدند،
هشت سال، پيكر شهيدان را بر دوش كشيدند و ادامة راهشان را فرياد زدند،
هشت سال، با جان خود و عزيزانشان، سپر دفاع ساختند، تا سيل بندي عظيم در برابر هجوم و تجاوز برپا كنند.
هشت سال، با جسد‎هاي مطهّرشان، سنگر ساختند و براي هموار كردن «راه كربلا»، قطعات بدن و قطرات خون و كاسه‎‎هاي سر وقفسه‎هاي سينه را هديه كردند.
هشت سال، در «مدينة ايران»، هجوم احزاب ائتلافي كفر ونفاق را دفع كردند.
هشت سال، در «كربلاي ايران»، با خون خويش، سند حقّانيّت اين راه، و رسوايي استكبار و مزدورانش را امضا كردند.
كيمياي «معنويت» جبهه‎ها، دگرگون كننده‎ترين عنصر براي انسانها بود وسبب‎ساز‎ترين عامل، براي پيروزيها نصرتهاي الهي.
هفتة دفاع مقدّس، يادآور حماسه آفريني ياران مهدي(عليه السّلام) در دفاع از قرآن و شرف و آزادي است. جهادي كه امّت ما را در پيشگاه خدا و رسول رو سفيد و در مقابل ملل جهان سربلند ساخت. اميد آنكه بارقه‎اي از روح بلند و ملكوتي شهيدان عاشق و عارف، در دل وارثان شهادت بتابد و بازماندگان از آن كاروان نور را، صبر و ثبات و وفا و بيداري بخشد.
چهارشنبه 16/8/1386 - 10:54
پسندیدم 0
UserName