۱۰۰ اختراع برتر سال معرفی می شوند
توسط : mahdid


  مجله آمریکایی R& D که همه ساله فهرست ۱۰۰ اختراع برتر دنیا را منتشر می کند، امسال نیز بهترین اختراعات سال ۲۰۰۷ را اعلام می کند.
  
 
   
مجله آمریکایی R& D که همه ساله فهرست ۱۰۰ اختراع برتر دنیا را منتشر می کند، امسال نیز بهترین اختراعات سال ۲۰۰۷ را اعلام می کند.
مجله معروف R&D از ۴۵ سال قبل تاکنون یک جایزه سالانه را برای بهترین اختراعات سازماندهی می کند. از بین جوایزی که در دوره های قبلی این فهرست اعطا شده است، اختراعاتی دیده می شود که یک جهش بزرگ در بازار و زندگی مردم دنیا ایجاد کرده اند.
برای مثال اختراع پوسته پولاروید که در سال ۱۹۶۳ برنده این جایزه شد، ۱۰ سال بعد در ساخت اولین "عابر بانک" ها بکار گرفته شد.
همچنین در سال ۱۹۷۴ لامپ هالوژن و یک سال بعد از آن دستگاه "فاکس" برنده جایزه مجله R&D شدند. مانیتورهای کریستال مایع (ال سی دی) در سال ۱۹۸۰ و چاپگر در سال ۱۹۸۶ به عنوان بهترین اختراعات سال انتخاب شدند.
برندگان ۱۰۰ اختراع برتر سال در ۱۹ اکتبر معرفی می شوند و جایزه نقدی پنج هزار دلاری خود را دریافت می کنند.
از بین اختراعاتی که در این لیست تواستند رتبه های برتر را بدست آورند، می توان به یک حسگر الکتروشیمیایی اشاره کرد که توانایی تجزیه برخی پارامترهای خون را بدون نمونه برداری دارد. این حسگر ابزاری ایده آل برای شناسایی بعضی از ویروس ها و باکتری های خاص است.
همچنین فناوری های نانو در خدمت سلامت، اختراع برتر دیگری است که در این فهرست جای گرفته است. این فناوری در حقیقت پوسته نازکی است که آب و فلزات حاضر در یک حلال را فیلتر می کند.
بنابراین گزارش، روباتی که به کودکان درس می دهد نیز در این لیست حضور دارد. این روبات می تواند به عنوان هدیه کریسمس به کودکان هدیه شود. روبات آموزگار ۲۵۰ دلاری به کودکان همانند یک معلم خصوصی دلسوز درس می دهد.

نظر یادتون نره؟

دوشنبه 14/8/1386 - 12:47
پسندیدم 0
UserName