تکنیک جدید شکستن رمزعبور رایانه ها ارائه شد
توسط : mahdid

 یک شرکت روسی تکنیکی را ارائه کرده است که با استفاده از قدرت کارت های گرافیک می تواند رمز ورود رایانه ها را بشکند.
  
 
   
یک شرکت روسی تکنیکی را ارائه کرده است که با استفاده از قدرت کارت های گرافیک می تواند رمز ورود رایانه ها را بشکند.
شرکت روسی "الکام سافت" که مقر آن در مسکو است در آمریکا حق انحصاری تکنیک شکستن رمزعبور رایانه ها را با استفاده از کارت های گرافیکی GPU به ثبت رساند.
به این ترتیب با استفاده از سکوهای جریان محاسباتی، مدرن ترین کارت های تصویری نه تنها برای فعالیت های گرافیکی مورد استفاده قرار می گیرند، بلکه می توانند از این پس به عنوان نوعی ابر رایانه که توانایی شکستن رمز ورود را دارد، به کار روند.
براساس گزارش نیوساینتیست، شرکت "الکام سافت" در آزمایشات خود نشان داد که کارت گرافیک GeForce ۸۸۰۰ Ultra که درحدود ۸۰۰ دلار قیمت دارد، می تواند سرعت قفل شکن رمزورود را ۲۵ برابر افزایش دهد.
در این خصوص ولادیمر کاتالوف، مدیر اجرایی این شرکت روسی توضیح داد که با به کارگیری از روش "استفاده ناشیانه از رایانه" (brute force technique)، شکستن فقل رمزعبور همانطور که در "دخول به سیستم" (log-on) ویندوز ویستا استفاده می شود، ماه ها بطول می انجامد. اما با استفاده از GPU با قیمت درحدود ۱۵۰ دلار که قدرت آن کمی پایین تر GeForce ۸۸۰۰ است، می توان زمان شکستن قفل را به سه و حداکثر پنج روز کاهش داد.
برای رمز عبورهای با پیچیدگی کمتر مثل آنهایی که امروز در بسیاری از سیستم های رایانه ای استفاده می شود، با این روش حتی می توان این قفل را در چند دقیقه شکست.

نظر یادتون نره؟

دوشنبه 14/8/1386 - 11:47
پسندیدم 0
UserName