برنامه ای مخصوص ویرایش و ساخت فونت در ویندوز
توسط : mahdid

برنامه ای مخصوص ویرایش و ساخت فونت در ویندوز

اگر تا به حال نمی دانستید بدانید که برنامه مخفی در داخل ویندوز وجود دارد که به شما اجازه می دهد به ویرایش و ساخت فونت بپردازید نام این برنامهprivate character editor است برای اجرای آن کافیست از منوی start گزینه ایrun  را انتخاب و عبارت    eudcedit را بنویسید و بروی enter کلیک کنید

 

 

 

 

مدت زمان کارکرد مانیتور از زمان خرید تا به حال
برای این کار: دکمه Menu موجود بر روی مانیتور LG خود را فشار دهید. خواهید دید که یک صفحه باز میشود. در این صفحه با استفاده از کلیدهای بالا پایین موجود بر روی مانتور به قسمت Setup که آیکون آن یک انگشت دست میباشد بروید. حال دکمه Select را فشار دهید. بر روی قسمت Language بروید و با استفاده از دکمه های چپ و راست زبان منو را به زبان ژاپنی تغییر دهید. هم اکنون خواهید دید که در پایین صفحه منو ، مدت زمان روشن بودن مانیتور شما از بدو شروع به کار نشان داده خواهد شد. (عبارت HR مخفف Hour به معنی ساعت است) البته براي همه مانبتورها نيست

 

 

 

 

 

حرکت دادن نشانگر موس با کیبورد!

با بهره گیری از این ترفند جالب میتوانید بدون نیاز به برنامه خاصی و تنها از طریق کیبورد کامپیوترتان ، نشانگر موس موجود در صفحه مانیتور را جابجا نمایید. این ترفند زمانی بسیار مورد استفاده قرار میگرد که نتوانید به هر دلیلی از موس تان استفاده کنید آن وقت است که کیبوردتان جور موس را میکشد!
بدین منظور:
کافی است دکمه های
Shift و Alt را که در سمت چپ کیوبرد قرار دارند را به همراه دکمه ی Num Lock بزنید و سپس در کادری که باز میشود بر روی OK
کلیک کنید.
حال میتوانید با استفاده از دکمه های 2,4,6,8 سمت راست کیبورد موس را هدایت کنید و با
Enter برنامه ها را باز نمایید و یا به داخل لینکها بروید.

 

 

 

 

فایلهای PDF را به حرف درآورید!

مطمئنأ شما نیز نرم افزار Adobe Reader که برای اجرای فایلهای PDF استفاده میشود را میشناسید. اکنون قصد داریم یک ترفند جالب را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن میتوانید فایلهای PDF خود را که توسط این برنامه اجرا کرده اید ، با صدای نرم افزار گوش بدهید. یعنی برنامه متون انگلیسی شما را به سادگی برای شما میخواند و شما گوش میکنید!
برای این کار دقت کنید که
Adobe Reader تنها متون انگلیسی را برای شما میخواند.
دیگر اینکه فایلهای
PDF را پشتیبانی میکند که از صفحات زیاد ساخته نشده باشند. در غیر صورت لام تا کام حرف نمیزند!
بدین منظور:
فایل
PDF مورد نظر را توسط نرم افزار Adobe Reader اجرا کنید.
سپس با استفاده از کلیدهای ترکیبی کیبورد اعمال زیر را انجام دهید:
کلیدهای
Ctrl + Shift + B = خواندن کل متن شما
کلیدهای
Ctrl+ Shift + V = خواندن صفحه ای که در آن هستید
کلیدهای
Ctrl + Shift + E = متوقف کردن عمل خواندن نرم افزار
کلیدهای
Ctrl + Shift + C = ادامه دادن عمل خواندن نرم افزار

 

 

 

پاک کردن آيکون های کنترل پنل !!!

»شاید شما هم با همه گزینه ها و فایل های درون کنترل پنل کار ندارید و کار شما فقط با چند آیکون می باشد.در این مقاله شما یاد خواهید گرفت که چگونه به پاک کردن این فایلها بپردازید.

ابتدا باید بدانید که پسوند فایلهای کنترل پنل، Cpl.* و در شاخه System32 قرار دارند،ولی شما برای راحتی کار از Search ویندوز استفاده کنید.

در قسمت Search باید عبارت Cpl.* را تایپ تا ویندور به طور اتوماتیک به دنبال فایلهایی با پسوند Cpl بگردد.هنگامی که عملیات گشتن به اتمام رسید ، شما می توانید با پیدا کردن فایل مورد نظر آن را پاک و یا به درایوی دیگر منتقل کنید.

 توجه : در پاک کردن فایل ها دقت بسیاری کنید.

 

 

 

 

غیر فعال کردن Internet Options

در ویندوز میتوانید قسمت Internet Options در منوی tools از برنامه IE را که مربوط به تنظیمات این نرم افزار است غیر فعال کنید.برای این کار در  run ریجستری را اجرا کنید.HKEY-CURRENT-USER/software/policies/microsoft/internet explorer/restrctions                                                 در این مسیر مقداری به نام NoBrowserOptions   را بیابید.اگر این مقدار وجود ندارد در قسمت سمت راست کلیک راست کرده و new س÷سDWORD Value را انتخاب نمایید.این مقدار را به یک تغییر دهید.برای اعمال تغییرات هم ویندوز خود را دوباره راه اندازی نمایید.clik

 

 

 

ايجاد محدوديت زماني براي كاربران ديگر

در اين ترفند جالب،شما به عنوان سرپرست مي توانيد براي ورود سايركاربران به سيستم، محدوديت زماني قائل شويد:

در كادر Run ، حروف cmd را تايپ كنيد.از دستور net user username/time time استفاده وبجاي username نام شخص استفاده كننده از سيستم در آينده و بجاي timeدوم، زماني كه او مي تواند از سيستم استفاده كند را تايپ كنيد.مثلا:      net user payam_noor/time:m-w.10:00-20:00

در اينجا كاربري به نام payam_noor مي تواند در روزهاي دوشنبه تا چهارشنبه،بين ساعات 10صبح تا 8 شب از سيستم استفاده كند.*اگر در غير از زمان تعيين شده بخواهد وارد سيستم شود بايد پسورد را وارد كند.

 

 

 

قفل کردن ويندوز

براى قفل کردن ويندوز (Lock) ويندوز، کافیه مراحل زير را دنبال کنيد:

1) در جايى خالى از ميز تحرير ويندوزتون (Desktop) کليک راست کرده،
پس از انتخاب گزينه
New، روى Shortcut کليک کنید
2) در پنجره باز شده و در قسمت
Type the location of the item،
فرمان زير رو تايپ کنيد:
Rundll32.exe user32.dll, LockWorkStation
3) دکمه‌ى
Next را زده، نام Shortcut را وارد کنید. سرانجام دکمه‌ Finish
را بزنين.

اکنون مى توانيد در هر زمانى، با اجراى اين ميانبر ويندوزتان را  قفل نمایید

 نظر یادتون نره؟

يکشنبه 13/8/1386 - 17:40
پسندیدم 0
UserName