آموزش چگونگي روشن کردن کامپیوتر با دابل کلیک ماوس
توسط : mahdid

آموزش چگونگي روشن کردن کامپیوتر با دابل کلیک ماوس

مضراتی که استفاده از کلیدهای Power و Reset روی کیس برای سخت افزار کامپیوتر دارد بر کسی پوشیده نیست و توصیه شده حدالامکان از این کلیدها استفاده نشود و برای خاموش کردن و Reset کردن حتما از طریق ویندوز عمل شود .
اما برای روشن کردن ناچارا باید از کلید Power استفاده کرد . با ترفندی که در اینجا می آموزیم برای همیشه کلیدهای روی کیس را کنار گذاشته و به جای آن با دابل کلیک کردن کامپیوتر را روشن می کنیم .

برای اینکار بعد از Reset کردن و قبل از ورود به ویندوز کلید Del را روی صفحه کلید فشار دهید و وارد تنظیمات Bios شوید . در این قسمت وارد بخش Power Manegment Setup شوید و روی گزینه
Power on by mouse رفته و اینتر بزنید . سپس به جای disable گزینه Double click را انتخاب کنید .با فشردن Esc از این بخش خارج شوید و نهایتا برای ذخیره شدن تنظیمات F10 را بزنید و به پیغام احتمالی پاسخ " " Yدهید و از این بخش خارج شوید . کامپیوتر را کلا خاموش کنید . موس را دابل کلیک کنید تا کامپیوتر روشن شود .
البته می توان به روشهای مختلف کامپیوتر را روشن کرد .
مثلا با وارد کردن دوشاخه به پریز برق . یا تنظیمات را طوری انجام داد که اگر سوکت تلفن را به کیس وصل کرده باشید .
زمانی که در منزل حضور ندارید . با گرفتن شماره تلفن منزل از راه دور کامپیوتر اتوماتیک روشن شود . اما این روشها چندان کاربرد عملی نداشته و مضر هستند.

نظر یادتون نره؟

يکشنبه 13/8/1386 - 13:30
پسندیدم 3
UserName