امكان رديابي خوردرو با اس ام اس
توسط : mahdid

امكان رديابي خوردرو با اس ام اس

گفتني است؛ بستر فني SMS شركت رهياب امكان اين را كه مراكز بتوانند همزمان ده‌‏ها خودرو را به صورت كنترل لحظه‌‏اي تحت نظارت داشته باشند را فراهم ساخت.


عضو هيات‌مديره شركت رهياب پيام رسان به عنوان مجري خدمات ارزش افزوده موبايل از پايان يافتن پروژه بستر فني لازم براي سيستم رهيابي (رديابي) خودرو مبتني بر SMS و اجرايي شدن آن خبر داد.

عليرضا احمديان‌زارچي، در گفت‌وگو با ايلنا، با اشاره به حساسيت اين سيستم در اطلاع‌رساني فوري، افزود: سيستم‌‏هاي رهيابي به دو صورت لحظه‌‏اي و وقفه‌‏اي در سطح دنيا موجود هستند، به نحوي كه با قرار دادن سيستم رهيابي ماهواره‌‏اي با روش لحظه اي مي‌‏توان از موقعيت هر خودرو در هر لحظه اطلاع يافت و مراكزي كه تمايل به كنترل لحظه‌‏اي خودروهاي خود دارند مي‌‏توانند در صورت انحراف از مسير راننده و يا تخلف سرعت و موارد مشابه بلافاصله به صورت خودكار به راننده تذكر دهند قبل از اين‌‏كه سانحه‌‏اي رخ دهد.

احمديان‌زارچي، با بيان اين كه اين سيستم مورد نياز حتمي تمام خوروهايي است كه داراي محموله حساس هستند، گفت: در صورتي‌‏ كه يك تانكر با محوله نفت يا بنزين در جاده‌‏اي واژگون شود آنچه مسلم است اين‌ ‏كه راننده مصدوم توانايي اطلاع‌‏رساني از حادثه را نخواهد داشت، لذا اين سانحه بايد بلافاصله به صورت فوري و در لحظه به صورت خودكار به مركز نظارت كنترل سازمان مربوطه و مراكز امداد خبر رساني شود كه البته با سيستم رهيابي ماهواره‌‏اي (GPS) به همراه بستر دريافت SMS شركت رهياب اين امكان فراهم شد.

گفتني است؛ بستر فني SMS شركت رهياب امكان اين را كه مراكز بتوانند همزمان ده‌‏ها خودرو را به صورت كنترل لحظه‌‏اي تحت نظارت داشته باشند را فراهم ساخت.

قابل ذكر است؛ پيش از اين، اين گونه خدمات فقط از طريق روش غيرحرفه‌‏اي ارسال به سيم كارت ممكن بود كه مشكلاتي نظير عدم آنتن‌دهي در سمت سازمان كنترلي، اختلالات متعارف سيم‌كارت و محدوديت دريافت لحظه‌‏اي از چند خودرو را در پيش رو به همراه داشت.

اين خدمت براي سازمان‌‏ها و مراكز مختلف رايگان بوده و متقاضيان مي‌‏توانند براي كسب اطلاعات بيشتر به سامانه اطلاعاتي رهياب به سايت WWW.VASBILE.COM مراجعه نمايند.
نظر یادتون نره؟

يکشنبه 13/8/1386 - 13:16
پسندیدم 0
UserName